дивись.info

Як насправді ПЦУ ліквідувала Київську Патріархію УПЦ КП

Як насправді ПЦУ ліквідувала Київську Патріархію УПЦ КП

З першого повідомлення про спроби Православної Церкви України ліквідувати Київську Патріархію, ми хотіли дізнатися, як вони це оформили з точки зору юриспруденції. Нещодавно ми отримали макет документу, який можливо допоможе зрозуміти цей вельми непростий процес.

Виявилося, що під час засідання Священного Синоду ПЦУ, який відбувся 27 липня, його члени створили документ на підставі якого Міністерство Культури примусово ліквідувало Київську Патріархію УПЦ КП. Саме через це, Філарет скаржився, що його викидають на вулицю. За нашою інформацією, готувати цей документ допомагав Департамент у справах релігій та національностей, який очолює Андрій Юраш. Це й зрозуміло – отримання автокефалії є заслугою не лише дипломатів та Петра Порошенка, а ще й цього підрозділу Мінкульту, а сепаратистська діяльність Філарета для них як кістка в горлі.

Давайте розберемося, що ж це за такий таємний «макет документа». Це звернення декількох ієрархів ПЦУ до Священного Синоду, в якому вони просять свій же Синод «впровадити Постанову Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року, яку ми підписали, та прийняти (ухвалити) відповідне рішення на її виконання», тобто ліквідувати названу вище Київську Патріархію. Цікаво, що це «звернення», в жоден спосіб не міг підписати Митрополит Білгородський і Обоянський Іосаф (Шибаєв). Він мало того, що 20 червня 2019 року підтримав Філарета та відвідав собор щодо відновлення УПЦ КП, так ще й опікується парафіянами в Росії.

Що це тоді є? Все просто – це «звернення» проста формальність яку ПЦУ мала створити, щоб ліквідація мала будь-яку законну підставу. Ось такий гамбіт за допомогою Мінкульту розіграв Епіфаній проти свого вчителя. Як вишенька на торті – знущальне «взяли участь всі члени Синоду окрім Почесного Патріарха Філарета (без поважної причини)».

Що буде далі? Ураховуючи відсутність відповіді Володимира Зеленського на слізливе прохання захистити УПЦ КП, а також потужну підтримку ПЦУ Мінкультом, нічого доброго Філарета не чекає. Правда, говорити про закінчення боротьби ще рано – досі не вирішені питання ставропігій та закордонних парафій. Якщо Константинополь не відступить, ліквідація УПЦ КП лише задовольнить амбіції противників Київського Патріархату та не принесе ПЦУ жодного зиску.

Чи варто ПЦУ було використовувати адміністративний ресурс? Подивимося. Зараз зрозуміло лише одне – цей раунд Філарет програв.

Автори телеграм-канала Churcher

Публікації в рубриці «Колонка» не є редакційними статтями і відображають винятково точку зору автора

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.