дивись.info

Очолюваний українцем проект номіновано на найпрестижнішу архітектурну премію Австрії

Очолюваний українцем проект номіновано на найпрестижнішу архітектурну премію Австрії

Житловий комплекс у Відні, збудований архітектурним бюро Geiswinkler&Geiswinkler під керівництвом українського архітектора Ростислава Бортника, потрапив до списку 17 найкращих архітектурних об’єктів за цьогорічною версією Державної премії архітектури та екологічного будівництва Австрії.

Про це повідомляє Укрінформу.

«Гортаючи ранкову пресу, я був приємно шокований, прочитативши, що проект “Hörbiger-Areal Bauteil Süd” архітектурного бюро “Geiswinkler & Geiswinkler” відібрано до 17-ти фіналістів найпрестижнішої архітектурної премії Австрії – Staatspreis Architektur & Nachhaltigkeit 2019», – зазначив Ростислав Бортник.

За словами Бортника, уродженця Бережан на Тернопільщині, під час будівництва цього житлового комплексу він працював на Geiswinkler&Geiswinkler, будучи керівником саме цього проєкту – тобто, «від імені архітекторів вів будівництво». Зараз українець вже працює в іншому архітектурному бюро у Відні.

Як повідомив архітектор, восьмиповерховий житловий будинок з двоповерховим підземним паркінгом побудований за принципом Smart-Wohnen (Smart-Living /Розумне житло). Він передбачає, окрім смарт-квартир, також торговельні площі на першому поверсі та «житлову спільноту» з догляду за людьми похилого віку та неповносправними особами.

Для кращого комфорту мешканців будинку передбачено кімнату для прання, багатофункціональну кімнату з кухнею для спільних зустрічей, дитячий ігровий майданчик та зелену зону у внутрішньому дворику, а також місце для паркування велосипедів, комору для зберігання дитячих колясок, терасу з грилем на даху. Щоправда, через брак коштів прийшлось відмовитись від сауни та саду на даху.

«Починаючи з другого поверху, кожна квартира/житловий модуль має власний балкон, а подеколи навіть два. Металеве геометрично-орнаментне “риштування” зовнішнього фасаду збагачує вуличний простір. Водночас, “риштування” приховує приватну сферу існування мешканців, адже кожен має свій смак на колір, естетику матеріалів чи меблів», – зазначив Бортник.

Сполучають житлові модулі між собою каскадні сходи та містки атріуму. «Широко поширене “мистецтво на будові” дозволяє реалізувати амбіції молодих художників, які, в даному випадку, й розмалювали перший поверх атріуму, та додали елементи відмінності-розпізнавання у вигляді орнаментних цифр іншим поверхам. Для уникнення темних просторів, через скляні куполи в даху атріум отримує достатньо денного світла», – додав молодий український архітектор.

За його словами, для квартир сегменту SMART на першому плані стоїть високий рівень повсякденної зручності користування та, водночас, дуже низькі власні кошти і орендна плата. «Вони є прикладом для демонстрації компактного та доступного життя. Завдяки продуманим планам поверхів кожен квадратний метр може бути оптимально використаний», – вважає Бортник.

Результати щодо переможців архітектурної премії Staatspreis Architektur & Nachhaltigkeit 2019 очікуються у жовтні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.