У Львові урочисто відкрили першу частину Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні (фото)
23 серпня, у День Державного Прапора України, у Львові на вулиці Кривоноса-Замковій відкрили першу частину унікального для всієї України Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні.
У п'ятницю, 23 серпня, на вул. Кривоноса-Замковій відкрили першу частину Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Побудовано три оглядові майданчики, встановлено таблички з портретами Героїв Небесної Сотні, які гравіровані на нержавіючій сталі. Портерів Героїв 107. На портретах вказано ім’я, дату народження та смерті, а також гасло кожного Героя, що розміщене під кожним портретом. На портреті спеціальний отвір, де кожен може поставити квітку. Кожен портрет погоджений з родинами загиблих Героїв.
«Сюди будуть приходити люди з різним настроєм, але я переконаний, якщо будуть приходити злі, то звідси будуть йти добрими. Якщо будуть приходити з сумом, сум пройде. Сюди будуть приходити школярі, сюди будуть приходити ті, хто буде закінчувати школу, і я переконаний що вони будуть тут зустрічати світанок. Сюди будуть приходити гості нашого міста, сюди дуже часто ми будемо приходити, щоб подивитися на фотографії наших героїв, подивитися їхні обличчя і подумки задати запитання, а чи передбачали вони свою долю, чи знали, що їх чекає, чому вони віддали себе чи хтось з них готувався до цього. Я думаю ні, вони просто любили життя, кожного з нас, вони любили свою країну і вони голим нервом відчували несправедливість, тому вони першими ішли в бій. Дякуючи їм ми сьогодні маємо Незалежну Україну», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.
Андрій Садовий додав, що це лише перша частина, а буде ще друга. Монумент почне по-новому відкриватись.
Друга частина Меморіалу — це міст через вулицю Кривоноса в бік парку Губернаторські вали. Цей проект реалізовуватиметься за інвестиційні кошти. Буде оголошено інвестиційний конкурс на будівництво канатної дороги, я рамках якого і відбуватиметься будівництво пішохідного моста пам’яті Героїв Небесної Сотні. Проект будівництва моста зараз на експертизі.
Як будували Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові:
У 2014−2015 роках було створено робочу групу з розробки завдання для конкурсу на кращу ідею вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові. У робочу групу ввійшли представники різних громадських організацій, члени родин учасників Революції Гідності. Результатом роботи цієї групи стало оголошення конкурсу на найкращу ідею вшанування Небесної Сотні.
Проектанти запропонували облаштувати новий громадський простір з обох сторін вулиці Кривоноса. Вони вирішили поєднати ідею створення пішохідного мосту над вулицею Кривоноса та облаштування меморіальної площі.
З 1 листопада 2016 року до 1 лютого 2017 року відбувався Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу концепцію громадського простору з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у місті Львові.
Було подано 25 конкурсних проектів, серед яких журі вибрало переможців — авторський колектив з міста Львова: Андрій Лесюк, Марія Яструбчак, Христина Пундак. Переможці отримали 90 тис гривень та можливість реалізувати свій проект.
В УКУ, за участі хорової капели «Дударик», духовенства і родин Героїв Небесної Сотні, було проведено урочисте нагородження переможців (призовий фонд із міського бюджету у розмірі 180 тис. грн., тобто 90, 60 та 30 тис. грн. для першого, другого та третього місць відповідно).
Опісля проведення конкурсу розпочалися роботи з документацією. Львівська міська рада отримала робочий проект авторів, підписала угоду з проектантами, погодила і затвердила на виконавчому комітеті Львівської міської ради детальний план території, а згодом й містобудівні умови та обмеження. Окрім цього, було проведено процедуру виділення землі на ЛКП «Зелений Львів», це підприємство обслуговуватиме цю ділянку.
17 квітня 2018 року відбулось урочисте закладення пам’ятної капсули на місці будівництва Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні на «Губернаторських валах».
З вересня 2018 року ЛКП «Зелений Львів» розпочало будівельні роботи по проекту «Реконструкція скверу на вулиці М. Кривоноса з облаштуванням громадського простору та встановленням Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні» — будівництво верхньої тераси, площі та безпосередньо меморіальної стели.