дивись.info

Дослідники показали, як виглядав оборонний вал Плісненська

Дослідники показали, як виглядав оборонний вал Плісненська

Дослідники відтворили у 3D вал четвертої лінії оборони Пліснеська наприкінці Х століття, коли площа городища сягала більше 250 га.

Про це повідомляється на сторінці Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» у Фейсбуку.

«У ІХ – першій половині Х століть на теренах пам’ятки зведено сім внутрішніх ліній оборони, які оточували так зване «високе плато», а в середині – другій половині Х століть зовнішні лінії укріплень охопили, – так зване «низьке місто». Внутрішні оборонні рубежі мали дві, рідше три перебудови, здійснені, головно, у першій половині – середині Х століть», – йдеться у повідомленні.

І зазначається, що реконструйовану оборонну лінію було споруджено у першій половині Х століття й спершу вона складалася з валоподібного насипу ґрунту та наземної дерев’яної прибудови. У другій половині Х століття її було перебудовано. Тоді основою валу стали «підпірні стіни», дерев’яні продовгуваті конструкції, заповнені щільною жовтою глиною. Простір між ними слугував бойовими камерами. До верхнього рівня оборони входили конструкції типу заборол та вежа. З напільного боку схил валу було облицьовано кам’яною кладкою, яка сягала і дна рову.

Команда проекту (Володимир Шелеп, Андрій Филипчук Віталій Ляска Валерій Міщенко) працює вже над іншими складовими Пліснеського городища і вже скоро можна буде побачити, як виглядали пліснеські церкви та садиба літописних бояр Ярбузовичів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.