дивись.info

Чому скасування недоторканності на ділі не запрацює: пояснення юриста

Чому скасування недоторканності на ділі не запрацює: пояснення юриста

Те, що депутати більшістю голосів скасували власну недоторканність, ще не означає, що закон запрацює на повну силу.

Вилучення цього пункту з Конституції не є підставою для притягнення народних обранців до кримінальної відповідальності. Про це на своїй Faсebook сторінці повідомив юрист, директор Центру демократії та верховенства права та співініціатор руху «ЧЕСНО» Тарас Шевченко.

«Депутати сьогодні остаточно проголосували за зміни до Конституції України про скасування депутатської недоторканності. Однак, щоб позбутися недоторканності цього замало. Сьогоднішнє голосування не скасує недоторканність»,– наголосив він.

За словами експерта, недоторканність нардепів забезпечувала не лише Конституція, а й Кримінальний процесуальний кодекс та закон про статус народного депутата.

«Механічне вилучення із Конституції лише означатиме, що недоторканність діятиме далі на рівні закону. Я підтримую скасування депутатської недоторканності і переконаний, що це буде зроблено. Та щоб скасувати недоторканність змін до Конституції недостатньо», – додає Шевченко.

Юрист зауважує: потрібно також вилучити недоторканність із Закону України “Про статус народного депутата України” та Кримінального процесуального кодексу.

«Допоки цього не буде зроблено, недоторканність буде діяти. Звичайно, партія “Слуга Народу”, маючи більшість у Верховній Раді, зможе це зробити. Проте, щоб дійсно остаточно скасувати недоторканність депутатів, ці кроки необхідно пройти», – додав юрист.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.