дивись.info

Закарпатці просять захистити Боржаву від екологічного лиха

Закарпатці просять захистити Боржаву від екологічного лиха

Прохання заборонити будівництво вітрової електростанції на території Воловецької, Березняківської, Дусинської, Неліпинської та Тибавської сільських рад зареєстрували на сайті електронних петицій.

Автор петиції Суран Володимир Григорович переконаний, що будівництво ВЕС на полонині Боржава ставить під загрозу конституційне право людини на безпечне для життя та здоров’я довкілля. 

«Турецька компанія, що зареєструвала товариство з обмеженою відповідальністю «Атлас Воловець Енерджи» у Воловці Закарпатської області, намагається реалізувати проект будівництва на Полонині Боржава елетростанції з 34 вітрогенераторів заввишки 180 м кожен, загальною потужністю 120 МВт, що ставить під загрозу національну безпеку України та порушення конституційних прав людини на безпечне для життя та здоровя довкілля», – йдеться у тексті петиції.

За даними регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля», будівництво та функціонування ВЕС  може призвести до порушень користування об’єктом Смагардової мережі Полонина Боржава («PolonynaBorzhava» – UA0000263), до негативного впливу на довкілля, погіршення видового складу флори і фауни Боржавських полонин, у тому числі рідкісних, зникаючих, занесених до Червоної книги України видів, знищення субальпійських лук Боржавського хребта.

Плановане будівництво на Полонині Боржава суттєво погіршить екологічну обстановку не лише у Закарпатській області, але і у Карпатському регіоні, який охоплює сім країн. Полонина Боржава охороняється як особливо цінна територія, частиа всеєвропейської екологічної мережі територій, що мають особливе природоохоронне значення.

Разом з тим, Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації України 07 березня 2019 року у результаті проведення оцінки впливу на довкілля видав висновок про допустимість будівництва вітрової електростанції 120 МВт на Полонині.

Петиція зібрала 1 351 підпис з 25 000 необхідних для розгляду Президентом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.