дивись.info

Зеленський ветував закон про хімічну кастрацію

Зеленський ветував закон про хімічну кастрацію

Президент України Володимир Зеленський ветував закон про примусову хімічну кастрацію, який ухвалив парламент попереднього скликання. Його розглянуть ще раз. Або ж внесуть поправки.

Згідно з інформацією про стан та проходження документа, 4 вересня закон «повернуто з пропозиціями Президента».

Про це повідомляється на сторінці відповідного закону № 6449 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені стосовно малолітньої особи, неповнолітньої особи, особи, яка не досягла статевої зрілості» на сайті Верховної Ради.

Відповідно до закону, покарання у виді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають зменшити лібідо та сексуальну активність.

Текст пропозицій глави держави наразі не оприлюднено.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 11 липня Верховна Рада 8-го скликання ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості».
Закон визначає комплексний підхід до вдосконалення законодавства у сфері протидії сексуальним зловживанням щодо дітей. Так, посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Зокрема згідно зі статтею 152, покарання передбачає застосування примусової хімічної кастрації. При цьому її не застосовуватимуть до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб, старших за 65 років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.