дивись.info

У Пенсійному фонді пояснили, від чого залежить розмір пенсії за віком

У Пенсійному фонді пояснили, від чого залежить розмір пенсії за віком

Розмір пенсії за віком залежить від тривалості страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої вираховувались внески до Пенсійного фонду України.

Про це сказала заступниця голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, інформує пресслужба ПФУ.

«Розмір пенсії за віком залежить від двох показників, на які людина може впливати, аби отримати достойну пенсію: тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати – офіційної, з якої вираховувались внески до Пенсійного фонду», – сказала Ковпашко.

За її словами, для розрахунку пенсії зараховуються певні періоди з 2000 року за даними системи персоніфікованого обліку і до 2000 року за довідками підприємств чи архівних установ. «Підприємство не має права відмовляти у видачі таких довідок, оскільки це їх обов’язок. У той період підприємство по відношенню до цієї людини було страхувальником. І одним із його обов’язків є зберігання даних про заробітну плату своїх працівників не менше 75 років й відповідно видавати ці довідки за зверненням людини», – наголосила Ковпашко.

Окрім того, зазначила вона, якщо у довідці вказана заробітна плата зменшує суму пенсійної виплати людини, то ПФУ її не враховує, а бере за основу дані персоніфікованого обліку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.