дивись.info

Вже сьогодні розпочне роботу Вищий антикорупційний суд

Вже сьогодні розпочне роботу Вищий антикорупційний суд

Віднині в Україні починає роботу Вищий антикорупційний суд, який здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів.

З нагоди початку роботи суду участь візьмуть Президент України Володимир Зеленський та інші посадовці й представники судової влади, повідомляє Укрінформ.

На початку літа 2018 року Верховна Рада України підтримала законопроект про створення Вищого антикорупційного суду.

2 серпня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду та 12 посад Апеляційної палати цього ж суду. Участь у конкурсі взяли 342 кандидати. Успішно склали іспит 113 кандидатів.

Черговим етапом стали співбесіди зі членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Громадською радою міжнародних експертів.
49 кандидатів через спеціальне спільне засідання ВККСУ та ГРМЕ мали підтвердити свою доброчесність та професійність, семеро з них змогли пройти далі.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати цього ж суду тривав 7 місяців.

Таким чином до Вищого антикорупційного суду було рекомендовано 19 суддів (48%), 4 науковці (10%), 12 адвокатів (31%), 4 кандидати із сукупним стажем (10%). З них до Апеляційної палати цього суду увійшли 12 осіб, половина з яких – судді, половина – адвокати та науковці.

Головою Вищою антикорупційного суду обрано Олену Танасевич.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.