Хто тепер зможе запускати ракети, або Як пов'язані бізнес і космос в Україні

ракета

Приватним компаніям в Україні можуть дозволити вести космічну діяльність, зокрема і запускати ракети в космос.

Відповідний законопроект у новій редакції внесений депутатами до Верховної Ради.

Зазначається, що законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку космічної діяльності та залучення інвестицій у космічну галузь України» підготовлений групою депутатів з фракцій «Слуга народу».

Про це повідомляє Українська правда з посилання на джерела.

Раніше цей документ вже направлявся на розгляд парламенту, проте був відхилений і відправлений на доопрацювання.

Як зазначила координатор напрямку eHealth з боку президента України Яніка Мерило на своїй сторінці в Facebook, «у перший же день депутати зареєстрували законопроект про відкриття космосу для приватних компаній». Однак, за її словами, «вийшло так, що цей законопроект був не той, який був розроблений BRDO і приватним ринком».

«Величезне спасибі депутатам, керівнику комітету і автору законопроекту Дмитру Наталуху, команді «Слуги народу» і прем'єру Олексію Гончаруку за швидку реакцію, абсолютне взаєморозуміння і співпрацю щодо того, що небо треба відкривати», - написала вона.

І додала, що після проведення консультацій та обговорення проблем у даному законопроекті документ "був відкликаний і поданий повторно у такому вигляді, який реально відкриває небо".

Мірило вважає, що в Україні багато компаній, які могли б розробляти різні рішення для космічної галузі, підкреслюючи, що космос сьогодні швидше відноситься до логістики, ніж до оборонного сектора.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його ухвалення забезпечить створення конкурентного середовища для розвитку поряд із держсектором космічної галузі також і підприємств приватної власності, а також сприятиме залученню інвестицій у космічну галузь України.

Законопроект також переводить ведення космічної діяльності з ліцензованого в здійснюване за декларативним принципом.

Нагадаємо:

Станом на сьогодні в Україні діяльність, пов'язана з випробуванням, виробництвом та експлуатацією ракет-носіїв, може здійснюватися тільки державними компаніями.

Водночас варто зазначити, що Україна знаходиться в «клубі семи» держав, що володіють повним циклом розробки, випробувань, запуску та експлуатації космічних засобів, а також отримання і обробки інформації. Тобто у країни є ресурси і потенціал для виробництва більшості видів власної аерокосмічної продукції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: