дивись.info

Скільки Приватбанк винен НБУ і хто сплачуватиме борг

Скільки Приватбанк винен НБУ і хто сплачуватиме борг

Нікопольський завод феросплавів достроково виконало зобов’язання перед Національним банком за мировою угодою, погасивши заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу Національного банку.

Нагадаємо, 2018 році Національний банк подав 148 позовів проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) та пов’язаних з ним 32 компаній – майнових поручителів на загальну суму близько 10 млрд грн. Мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Нацбанк надав Приватбанку в період між 2008 та 2015 роками. Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п’ятьма кредитними угодами.

Cуди вже ухвалили 21 рішення на користь Національного банку про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов’язаннями Приватбанку на загальну суму 1,2 млрд грн, 18 з яких набрали законної сили.

У травні 2018 року Національний банк подав до Господарського суду Дніпропетровської області позовну заяву про звернення стягнення на рухоме майно, що належить АТ «Нікопольський завод феросплавів». Це майно було передане в заставу як забезпечення зобов’язань АТ КБ «ПриватБанк» за кредитом рефінансування.

28 серпня 2019 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду між Національним банком України та АТ «Нікопольський завод феросплавів». За цією угодою, НЗФ зобов’язувався погасити заборгованість Приватбанку за кредитом рефінансування в сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна.

На сьогодні власником контрольного пакету акцій НЗФ є Ігор Коломойський.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.