дивись.info

Покарання за незаконне збагачення буде відновлено

Покарання за незаконне збагачення буде відновлено

Парламент попередньо схвалив президентський законопроект про конфіскацію корупційних активів.

Верховна Рада на засіданні в середу, 11 вересня, проголосувала в першому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського про покарання за незаконне збагачення. Таке рішення підтримали 316 нардепів, повідомляє Кореспондент.

Закон передбачає запровадження механізму цивільної конфіскації корупційних активів, а також повернення кримінальної відповідальності на незаконне збагачення. При цьому профільний комітет рекомендував прийняти закон з поправками про терміни позовної давності і ретроактивності.

Також документом встановлюється кримінальна відповідальність за придбання чиновником активів, вартість яких більш ніж у 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи.

У разі судового розгляду про незаконне збагачення чиновник повинен у своєму позові привести фактичні дані, що підтверджують зв’язок активів з ним.

Розслідуванням незаконного збагачення займаються Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Розгляд справ про визнання необгрунтованими активи і їх конфіскацію пропонується віднести до юрисдикції Вищого антикорупційного суду.

Відзначимо, президент вніс даний законопроект на розгляд попереднього складу Ради, але його не було включено до порядку денного.

Нагадаємо, 27 лютого Конституційний Суд України опублікував рішення про скасування статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, визнавши її неконституційною. Згідно зі скасованою статтею КК України, державні службовці повинні були давати пояснення про джерела їх доходів і доходів своїх близьких родичів. У разі, якщо чиновник не міг цього зробити, його повинні були притягнути до кримінальної відповідальності.

Після цього в Раді зареєстрували кілька нових законопроектів про незаконне збагачення, в тому числі президентський. У парламентському комітеті пропонують розробити один законопроект.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.