дивись.info

Рада підтримала законопроект Зеленського про перезапуск судової реформи

Рада підтримала законопроект Зеленського про перезапуск судової реформи

12 вересня Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект № 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

За проєкт закону проголосували 238 народних депутатів.

Законопроект передбачає внесення змін до законів «Про судоустрій і статус суддів», «Про очищення влади» та «Про Вищу раду правосуддя».

Згідно з пояснювальною запискою, проект закону пропонує запровадити новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за яким призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу. Вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть: три особи, обрані Радою суддів України з-поміж її членів; три особи з-поміж міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної згідно із законом «Про Вищий антикорупційний суд».

Крім того, законопроєктом передбачається створення Вищою радою правосуддя комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами ВРП та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

Також, вносяться суттєві зміни до законів «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя” щодо суддівської винагороди. Таким чином, законопроектом пропонується визначити, що суддівська винагорода встановлюється за єдиними правилами для всіх суддів незалежно від умов проходження ними кваліфікаційного оцінювання, оскільки усі судді судової системи мають єдиний правовий статус і є рівними перед законом.

Поза тим, законопроектом пропонується розширити категорії посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади.

Варто зазначити, що комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді президентський проект закону № 1008, за результатами розгляду прийняти за основу та в цілому. У зв’язку з цим альтернативний законопроект № 1008-1, поданий народним депутатом від фракції «Батьківщина» Іваном Крульком, відхилити.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.