дивись.info

Зеленський про введення миротворців: я не хочу абхазького чи придністровського сценарію на Донбасі

Зеленський про введення миротворців: я не хочу абхазького чи придністровського сценарію на Донбасі

Президент України володиир Зеленський заявив, що обережно ставиться до питання введення миротворчої місії на Донбас, але хотів би бачити допомогу миротворців на українсько-російському державному кордоні.

Про це повідомляє прес-центр Офісу Президента.

«Я дуже обережно ставлюся до цієї теми – миротворців на Донбасі. Я знаю, що колишня влада обговорювала, як запровадити миротворчу місію. Чому я обережний? Я не хочу, щоб у нас із Донбасом був абхазький сценарій чи придністровський, коли миротворці стануть на лінії розмежування і потім уже нікуди не підуть, тому що їх просто не можуть пустити», – наголосив Глава держави, відповідаючи на запитання під час участі у панельній дискусії на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії у Києві.

Президент України зазначив, що з цих міркувань питання ведення миротворців на Донбас не піднімає ні він сам, ні керівник української делегації у Тристоронній контактній групі в Мінську, другий Президент України Леонід Кучма.

«Але я був би задоволений, якби миротворці були на кордоні України та Росії. Будь ласка, туди ми їх запрошуємо і хотіли б допомогу саме там. Там ми бачимо миротворчу місію», – заявив Глава держави.

Довідка.

Миротворчі сили ООН – військові контингенти країн-членів ООН. Їх метою є запобігання або ліквідація будь-яких загроз миру чи безпеці. Рішення про створення чи використання миротворчого контингенту ухвалюється Радою безпеки ООН.

Збройні сили України беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН з 1992 року. Загалом у військових операціях взяли участь понад 44 тисячі українських бійців. За 27 років миротворці з України були учасниками 25 операцій в різних країнах світу. З них три тривають досі.

Українські та світові політики неодноразово говорили про необхідність розміщення миротворчого контингенту на українському Донбасі. Втім у цьому питанні позиції України і Росії суттєво відрізняються. Якщо Україна вимагає розміщення блакитних шоломів на кордоні з Росією, то остання виступає за їх розміщення на лінії розмежування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.