• USD: 41.90
  • EUR: 40.60

Актуальні теми:

Підтримати

Мінінфраструктури обіцяє рекордні витрати на дороги - попередники налаштовані песимістично

Мінінфраструктури обіцяє рекордні витрати на дороги - попередники налаштовані песимістично
Фото (ілюстративне)

Проект Державного бюджету на 2020 рік, вчасно підготовлений та внесений Урядом до Верховної Ради, передбачає рекордний обсяг фінансування дорожньої галузі в обсязі 74,4 млрд гривень.

Про це сьогодні, 16 вересня 2019 року, заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Дорожній фонд у 2020 році заплановано у розмірі 69,7 млрд гривень. Джерелами формування Державного дорожнього фонду визначено, зокрема, 100 % акцизного податку з пального і транспортних засобів та ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них. Курсова різниця вносить свої коригування у грошовий вимір цих 100%", — заявив Криклій.

«Додатковими джерелами наповнення дорожнього фонду... передбачається визначити штрафи за недотримання габаритно-вагових норм. Вказані надходження від штрафів не враховувалися при розрахунку показників дорожнього фонду, закладеного у проекті держбюджету на 2020 рік, оскільки процедурно це неможливо, але буде зроблено максимально швидко», – зазначив міністр інфраструктури.

Повідомляється, що кошти дорожнього фонду у 2020 році заплановано спрямувати на:

розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення – 38 млрд грн;

будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам) – 22,2 млрд грн;

заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм – 3,2 млрд грн;

виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування – 6,3 млрд грн.

Однак попередник Криклія на посаді міністра інфраструктури Володимир Омелян розкритикував фінансове забезпечення будівництва доріг у держбюджеті на 2020 рік. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. «На жаль, цифри не настільки оптимістичні, як нам хотілося. На відміну від нашої пропозиції передбачити 100% акцизу з пального на ремонт доріг з 2020 року, що за нашими підрахунками мало б скласти мінімум 75 млрд грн, в проекті бюджету передбачено лише 69,7 млрд грн. При чому, до цієї суми входять і 50% від штрафів за перевантаження.»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: