дивись.info

Ще мільярд. Депутати дозволили Садовому набрати нових позик

Ще мільярд. Депутати дозволили Садовому набрати нових позик

Депутати львівської міської ради проголосували за ухвалу «Про здійснення запозичення до міського бюджету Львова».

Згідно з ухвалою у цьому і наступному році місто має залучити 1,2 млрд. грн, випустивши облігації місцевої позики.

«Пропонуємо здійснити так звані муніципальні облігації та здійснити цю процедуру у два етапи. Перший — з 2019 року під 19% запозичень, другий етап — в три серії по 300 млн грн не більш ніж як 19% річних.

Також пропонуємо провести два конкурси — по 2019 та 2020 роках. У 2019 році — на 3 роки, у 2020 році — на 5 років. Пропонуємо ці кошти витратити на інженерні і транспортні мережі — це перелік доріг, що є у додатку: вул. Шевченка, вул. Бандери, вул. Сахарова, вул. Вітовського, вул. Замарстинівська, Білогорща, вул. Личаківська від вул. Букової. Тут є всі важливі магістралі.

До того ж, бюджетна комісія запропонувала внести ще вулицю у Винниках від вул. Галицької до вул. Івасюка, а також взяти до уваги рішення виконкому, яким ми затвердили стандарти ремонту доріг — понижуючі пандуси, велодоріжки, нове освітлення, відремонтовані хідники», — пояснила директорка департаменту економічного розвитку ЛМР Ірина Кулинич.

Водночас, під час обговорення, депутати висловлювали зауваження, що варто закінчити ремонт вже розпочатих доріг, а також врахувати пропозицію щодо будівництва дороги від вул. Суботівської до мікрорайону Рясне.

Як розповіла депутатам заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, тендер на проектування дороги на вул. Суботівська вже проведений.

«Проектанти мають дати різні варіанти. Ще по вулиці вул. Ряшівській — якщо цей регіон отримає додатковий розвиток, і ми приймемо рішення сьогодні, то цю вулицю також треба відремонтувати, адже там планується будівництво великого спортивного комплексу», – заявив міський голова Андрій Садовий.

«Ми могли не брати позику і не робити вул. Городоцьку. Ми могли не брати позику і не робити вул. Личаківську, не будувати трамвай на Сихів. Але ми вклали кошти і дали шалений імпульс для розвитку малого і середнього бізнесу. Я виїжджав на вул. Пластову. Там раніше був напрямок, а сьогодні район оживає. Розвиток інфраструктури — це завдання влади і місцевого самоврядування. Кредитні ресурси ми беремо в десятки разів менше, ніж наші колеги з інших міст. Я мав розмову з інвесторами, які почали будувати комплекс на вул. Ряшівській — вони готові добудовувати. Там буде зал на 10 тис людей. Але це не прибутковий проект. Ніхто такі гроші не вкладе, у світі такі об’єкти будує держава», – додав міський голова.

Тим часом, як розповіла Ірина Кулинич, місто уже набрало позик більше ніж на 4 млрд.грн.

«440 млн грн у нас є запозичень станом на сьогодні, гарантій, які ми надали з міського бюджету нашим комунальним підприємствам – 4 млрд 296 млн грн. Але якщо ми зараз маємо понад 3 млрд грн бюджет розвитку, то у 2020 році при цій позиці, яку ми сьогодні візьмемо на 2019 рік 300 млн грн, будемо повертати близько 1 млрд, але в 2022 році це будуть вже набагато менші суми. Тут питання підняття кредитного рейтингу, застосування розтермінування. Є багато різних можливостей здешевити ці кошти», – заявила Ірина Кулинич.

Також на депозиті місто тримає 350 млн.грн бюджетних коштів.

«Ми 54 млн грн заробили відсотків на депозитах, і всі ці кошти розписані на різні речі», — розповіла Ірина Кулинич.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.