дивись.info

Службовці МОЗ написали листа Гончаруку. Кажуть, що робота міністерства паралізована

Службовці МОЗ написали листа Гончаруку. Кажуть, що робота міністерства паралізована

Держслужбовці Міністерства охорони здоров’я звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, в якому вказали на стан справ у міністерстві після зміни керівництва, що викликає у них занепокоєння. Також вони заявили про політичні репресії в відомстві. Про це написала у соціальній мережі Facebook одна з підписанток Лілія Білецька.

У листі зазначено, що дії нового керівництва МОЗ ставлять під загрозу продовження реформи охорони здоров’я в Україні.

«Тиск на керівництво директоратів – приклад політичних репресій. Тобто, для того, щоби вам запропонували звільнитись «по-хорошому», достатньо просто мати власну думку і силу захищати закон і зміни, які мають стати відчутними для всіх українців якомога скоріше. Нам прямо кажуть, що тепер треба працювати «по понятіям», йдеться в повідомленні.

Держслужбовці обурюються, адже в перший день роботи керівництво заявило, що продовження реформи охорони здоров’я – пріоритет і консолідована позиція Президента України, Верховної Ради України, Уряду і Міністерства охорони здоров’я.
А тому, держслужбовці своїм відкритим листом до керівника Уряду хочуть привернути увагу Президента і Парламенту до того, що обіцяні українцям зміни фактично на межі зриву.

«У реальності робота міністерства фактично паралізована останні 3 тижні:

– не підписуються навіть документи щодо закупівель та поставки ліків для важкохворих пацієнтів;
– блокуються закупівлі машин екстреної медичної допомоги в пілотних регіонах, через це вони в наступні роки не зможуть закупити машини екстреної допомоги, зокрема на Донеччині, де ведуться бойові дії;
– призупинено процес автономізації Інституту раку, Інституту серця, ОХМАТДИТ, Інститут дитячої кардіології ім. Ємця. Послуги у цих закладах мають з 2020 року стати доступними для всіх у межах Програми медичних гарантій згідно із Законом «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
– блокуються всі нормативні акти, які необхідні для вчасного запуску наступного етапу медичної реформи на вторинці і третинці (на рівні амбулаторної та спеціалізованої медичної допомоги);
– блокуються всі нормативні документи та рішення для нормальної роботи Національної служби здоров’я — це забезпечення нормальної роботи та фінансування понад 1000 медичних закладів первинки та програма «Доступні ліки»
– не затверджується реєстр цін на Нацперелік, що дозволить уникнути завищення цін на лікарські засоби, які закуповуються медичними закладами самостійно через систему Prozorrо, завдяки якому заклади зможуть забезпечити більше безоплатних ліків для своїх пацієнтів під час лікування в стаціонарі.»

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.