дивись.info

Міграція «посіпак»: у кого львівські нардепи позичили своїх помічників

Міграція «посіпак»: у кого львівські нардепи позичили своїх помічників

Львівщину у Верховній Раді представляють 12 депутатів-мажоритарників. Станом на 20 вересня вони зареєстрували 45 помічників. З них 20 осіб були помічниками нардепів ВРУ попередніх скликань від інших політичних партій. А один із цих помічників виконуватиме свою роль уже шосте скликання поспіль.

Громадський рух ЧЕСНО проаналізував попередній досвід помічників чинних народних обранців і з’ясував, які депутати вирішили співпрацювати з екс-помічниками нардепів з інших партійних команд.

Депутатська група «За майбутнє»

Львівську область у групі «За майбутнє» представляють двоє депутатів – Ярослав Дубневич і Тарас Батенко. Разом вони вже співпрацюють з 10 помічниками, котрі не тільки мають досвід такої роботи, а й допомагали депутатам з інших політичних команд.

У Дубневича вже є 4 оплачуваних помічників.

Оксана Купців буде помічницею Дубневича третє скликання поспіль. У ВРУ 7-го скликання вона допомагала нардепу, коли він належав до фракції «УДАР», а у 8-му – коли входив до фракції «Блок Петра Порошенка».

Володимир Лещинський буде помічником Дубневича теж утретє поспіль. Окрім того, у парламенті 6-го скликання він був помічником народного депутата від «Блоку Юлії Тимошенко» Степана Курпіля.

Ганна Ожегова та Марія Симоненко будуть помічницями Дубневича друге скликання поспіль.

Батенко має вже 6 помічників. З них 4 працюють за зарплату, а 2 – на громадських засадах.

Тарас Подвірний буде помічником нардепа друге скликання поспіль. У ВРУ 8-го скликання він допомагав Батенку, коли той представляв фракцію «Блок Петра Порошенка». Також Подвірний має досвід помічника депутата місцевої ради, зокрема депутата Львівської міської ради 7-го скликання від УКРОПу Ігоря Телішевського.

Сам Телішевський теж буде помічником Батенка вдруге поспіль. Окрім того, у парламенті 6-го та 7-го скликань він був помічником народного депутата від «Блоку Юлії Тимошенко» та «Батьківщини» відповідно Володимира Яворівського.

Валентина Шкляр також буде помічницею Батенка друге скликання поспіль, а у ВРУ 5-го та 6-го скликань вона була помічницею нардепа від «Блоку Юлії Тимошенко» Володимира Яворівського. У 7-му скликанні Шкляр була помічницею народного обранця з депутатської групи «Суверенна європейська Україна» Олександра Донія.

Юрій Ткаченко став помічником Батенка вперше. У парламенті 8-го скликання він був помічником позафракційного депутата Володимира Парасюка. Нині також є помічником депутата Львівської міської ради 7-го скликання від УКРОПу Богдана Гула.

Юрій Осідач – один із найдосвідченіших помічників депутатів-мажоритарників від Львівської області, бо виконуватиме цю функцію шосте скликання поспіль. Помічником Батенка він буде вперше. У 8-му скликанні Осідач був помічником одразу трьох народних депутатів: Павла Унгуряна з «Народного фронту», Валентина Дідича та Андрія Вадатурського з «Блоку Петра Порошенка». Протягом 4-7 скликань він допомагав нардепу Юрію Круку, який за цей період представляв «Блок Юлії Тимошенко» та Партію регіонів.

Олександр Сироїд буде помічником народного депутата України вперше. Водночас він є помічником депутата Львівської міської ради 7-го скликання від УКРОПу Ігоря Телішевського.

Фракція «Європейська солідарність»: помічники мігрують за нардепами

У фракції «Європейська солідарність» Львівщину представляють троє депутатів – Микола Княжицький, Андрій Лопушанський та Михайло Бондар. Разом вони співпрацюють уже із 7 помічниками, 6 з яких мають досвід такої роботи й допомагали депутатам з інших політичних команд.

Княжицький має наразі 3 помічників, 2 з яких працюють платно.

Ірина Гандзюк буде його помічницею третє скликання поспіль. У 7-му скликанні вона допомагала нардепу, коли він входив до фракції «Батьківщина», а у 8-му – коли належав до фракції «Народний фронт».

Микола Хоменко втретє поспіль буде помічником Княжицького. Також у 6-му скликанні він був помічником нардепа Юрія Триндюка, що представляв «Блок Юлії Тимошенко».

Анастасія Равва буде помічницею Княжицького вперше.

Лопушанський поки що співпрацює з одним помічником – Ігорем Свистуном, якому платить зарплату. Свистун уже був помічником Лопушанського у ВРУ 8-го скликання, коли нардеп входив до «Блоку Петра Порошенка», перейменованого зараз на «Європейську солідарність».

Бондар уже має 3 помічників, з яких двоє є оплачуваними.

Сергій Когут, Кароліна Переверзєва та Євгеній Гнатув будуть помічниками Бондаря друге скликання поспіль. У парламенті 8-го скликання вони допомагали нардепу, коли він належав до фракції «Народний фронт».

«Голос»

Львівську область у фракції «Голос» представляють троє депутатів – Наталія Піпа, Галина Васильченко та Ярослав Рущишин. Разом вони співпрацюють уже з 10 помічниками, лише 2 з яких мають досвід такої роботи та допомагали депутатам з інших політичних команд.

У Піпи є 3 помічників, з котрих тільки один отримує зарплату.

Двоє її помічниць, Ярина Ворона та Ольга Голубіцька, не мали відповідного досвіду.

Тарас Боярчук буде помічником депутата третє скликання поспіль. У парламенті 8-го скликання він допомагав нардепу Григорію Тімішу з «Блоку Петра Порошенка», а в 7-му скликанні працював на Олега Панькевича від «Свободи».

Васильченко має 6 помічників, одного – на платних засадах.

П’ятеро з її помічників – Андріана Шехлович, Андрій Рущак, Катерина Сойка, Орест Фільц та Олександр Золотухін – не мали відповідного досвіду.

Святослав Літинський буде помічником у ВРУ друге скликання поспіль. У 8-му скликанні він допомагав нардепу з «Народного фронту» Ігорю Васюнику.

Рущишин співпрацює з 2 помічниками: Софією Дацюк на платних засадах і Тарасом Бойчуком «з поширенням дії Закону України «Про державну службу». Вони обоє не мали досвіду роботи помічниками народного депутата України.

Утім, Тарас Бойчук був помічником двох депутатів Львівської обласної ради 5-го скликання, зокрема Ярослава Рущишина та Мирослави Костюк із фракції «Наша Україна».

«Слуга народу»

У фракції «Слуга народу» Львівську область представляють двоє депутатів – Орест Саламаха та Юрій Камельчук. Разом вони співпрацюють аж із 14 помічниками, з яких лише 2 мають досвід такої роботи й одночасно допомагали депутатам з інших політичних команд.

Саламаха має 9 помічників, що є найбільшою кількістю в депутатів-мажоритарників від Львівщини. З них тільки 2 працюють платно.

Семеро з його помічників – Борис Гарасим, Руслан Станіщук, Іван Герльовський, Олег Пилипців, Ростислав Сопільник, Омелян Стасула та Сергій Чурбанов – не мали відповідного досвіду.

Петро Басараба буде помічником народного депутата вдруге. У ВРУ 5-го скликання він допомагав нардепу від Соціалістичної партії України Ярославу Мендусю.

Роман Корпан теж буде помічником депутата Верховної Ради вдруге. У 4-му скликанні він співпрацював із нардепом від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» Богданом Костинюком.

У Камельчука вже є 5 помічників, з яких 2 одержують зарплату. Усі його помічники, зокрема Валерій Давидюк, Володимир Михалишин, Ірина Богачова, Олег Рябикін, Андрій Шумський, не мали відповідного досвіду.

Позафракційні

З-поміж позафракційних депутатів Львівську область у парламенті представляють двоє – Павло Бакунець та Андрій Кіт. Разом вони співпрацюють із 3 помічниками, які мають досвід такої роботи, й тільки одна з них представляла інші політичні команди.

Позафракційний «самопомічівець» Бакунець має двох помічниць – Марію Шелашеву та Марту-Стефанію Шульган. У ВРУ 8-го скликання вони обидві були помічницями депутатки від «Самопомочі» Оксани Сироїд.

У Кота наразі є одна помічниця – Галина Олегівна Ганущак-Світлична, якій нардеп платить зарплату.

Галина Ганущак-Світлична допомагає народним депутатам п’яте скликання поспіль. Удруге поспіль вона буде помічницею нардепа Кота, який у 8-му скликанні входив до фракції «Блок Петра Порошенка». У 7-му скликанні Ганущак-Світлична співпрацювала з народним депутатом із групи «УДАР» Ярославом Гінкою. У 5-му та 6-му скликаннях вона допомагала Володимирові Яворівському з «Блоку Юлії Тимошенко».

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.