дивись.info

Міністр культури пообіцяв підтримку історичного кіно

Міністр культури пообіцяв підтримку історичного кіно
Фото ілюстративне

Для держави підтримка виробництва історичних фільмів та серіалів має стати пріоритетом, оскільки вони дають українцям можливість переосмислити самих себе.
На цьому наголосив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський під час прес-сніданку з нагоди нагородження кінорежисера Сергія Лозниці Державною премією імені Олександра Довженка, йдеться на Укрінформі.

«Взагалі історичні фільми є одним із пріоритетів держави, бо у нас не вистачає розуміння самих себе. Історичне кіно у кінотеатрах часто не побачимо. Складно отримати кошти, щоб його знімати, але воно необхідне. Необхідні історичні серіали та фільми, які дозволяють нам осмислити сучасність. Це один з тих важливих напрямків, які ми повинні свідомо розвивати в Україні», – сказав Бородянський.

Окрім того, додав він, Україна має виробляти такі фільми, які сприятимуть її просуванню у світі, зростанню інтересу до неї з боку іноземних туристів.

Український режисер, продюсер, сценарист, народний артист України Олександр Янчук підтримав позицію урядовця щодо необхідності підтримки історичного кіно.

Режисер вважає, що Україна має робити більше якісного кіно і важливо, щоб у ньому відчувалася самоідентифікація держави. «Важливо, щоб кіно зберігало свою географію, бо деякі фільми дивився, і не розумію, де це відбувається, бо їх так було знято так, щоб і там можна було продати, щоб глядачі подумали, що це у нас відбулося, і там. Звісно не має бути якась шароварщина в жодному разі, але наша країна така багата подіями історичними та сучасними, є драматургія, і це треба розвивати», – сказав Янчук.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.