дивись.info

Експерт порадив, як львів’янам безпечно купувати житло

Експерт порадив, як львів’янам безпечно купувати житло

Виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк поділився порадами, як придбати первинне житло в новобудові та не дати себе ошукати.

У березні цьогоріч львівська міська рада оприлюднила список незаконних новобудов міста. Тоді до переліку увійшло 10 об’єктів. За словами укладачів, найцинічнішим чином  поводилась компанія «Ірокс» . На жоден з їх об’єктів місто не видало жодного дозволу. З того часу минуло понад півроку, а роботи на новобудовах і досі знаходяться в активній фазі.

Клієнтів забудовники-шахраї приваблюють низькими цінами – а в результаті покупці платять дорогою ціною за дешевий квадратний метр. «Низькі ціни спричинені власне тою економією, яку дана компанія має у зв’язку з несплатою пайових внесків для розвитку міста, – пояснює Юрій Мартинюк, виконавчий директора Асоціації західноукраїнських забудовників. А також  уникненням всіх процедур на відповідні проекти, на погодження, на відповідні, насправді якісні роботи. У 2017 році на будівництві компанії «Ірокс» на працівника впала балка. Тоді постраждалого госпіталізували з травмою середньої важкості. Власне така економія є надзвичайно небезпечною для мешканців».

Одна з новобудов компанії розташована за адресою вулиця Шевченка, 418. Вже зведено два поверхи. І таких новобудов десятки тільки у Львові. Юрій Мартинюк розповів у коментарі Дивись.інфо, як львів’янам придбати житло і не втрапити на гачок до квартирних аферистів.

«Вже понад два роки триває інформаційна кампанія, яка закликає людей зважено підходити до питання придбання нерухомості, особливо первинної. Ми робимо це у співпраці з міською радою, журналістами, добросовісним бізнесом та самими мешканцями. Але також необхідна співпраця і з правоохоронними органами, – радить Мартинюк. Тому що сьогодні ми маємо чимало інформації про ошуканих вкладників. Якщо на об’єктах тривалий час живуть люди, і при цьому ці об’єкти недобудовані, то це є очевидне шахрайство, і з цим треба звертатися до правоохоронних органів.

Після інформаційної кампанії шахраї-забудовники були вимушені змінити схеми продажу квартир. Зокрема, продаж об’єктів на вулиці Шевченка, 418, відбувається через чужі назви, чужих людей, модифікуються договори для того, щоб уникнути самої назви недобросовісної компанії і уникнути цього розголосу про недобросовісність і практично шахрайську діяльність».

Щоб убезпечити себе від аферистів, Юрій Мартинюк радить обирати забудовників, репутація котрих на  ринку є достатньо високою і благонадійною, перевіряти цю інформацію на інтерактивній мапі новобудов. Також інформацію про кожну компанію надає Асоціація західноукраїнських забудовників. За словами Мартинюка, кожен громадянин може прийти до офісу організації і отримати безкоштовну юридичну консультацію щодо придбання житла.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.