дивись.info

Благоустрій Львова близький до рівня Амстердама чи Берліна, – Андрій Садовий

Благоустрій Львова близький до рівня Амстердама чи Берліна, – Андрій Садовий

У вівторок, 1 жовтня, міська влада прозвітувала про результати проведених робіт із благоустрою, що тривали у Сихівському районі міста на вулиці Червоної Калини, 121-125.

Міський голова Львова Андрій Садовий відзначив, що рівень якості проведених робіт є високим і конкурує з європейським, – передає кореспондент Дивись.інфо.

«Коли ти приїжджаєш на кінцеву вісімки з центру, піднімаєшся пандусом, сходами – це рівень Берліну, Амстердаму. Подібні речі я бачив у таких містах, і це з’являється у Львові. Я думаю, що в людей тоді прокидається гордість за рідне місто», – прокоментував Андрій Садовий.

Йдеться про ремонті роботи на кінцевій трамваю №8. Міськрада разом з Сихівсько. міськрайонною адміністрацією та місцевими жителями погодили проекти облаштування благоустрою за адреою проспект Червоної Калини 121-125 ще у 2017 році, а стартували технічні роботи у червні 2019.

За декілька місяців ділянку облаштували новою дорожньою плиткою, встановили садові меблі, ліхтарі, висадили кущі та дерева. Територію, що прилягає до кінцевої зупинки трамваю, облаштували зручними сходами та пандусами.

«Треба, щоб людина себе почувала гідно, – вважає міський голова Львова. – Роблячи трамвайну колію на Сихові, ми розуміли, що це тільки перший крок і далі нас чекає робота. Для нас важливо, щоби від тієї трамвайної колії були такі відгалуження, де люди змогли б безпечно йти до трамваю. Новостворений громадський простір кардинально змінив атмосферу на цій ділянці».

При облаштуванні благоустрою робітники використовували високоякісні матеріали, які прослужать щонайменше 20-30 років, – також переконаний Андрій Садовий.

«Робітники використовували якісні матеріали, встановили потужне освітлення. Ввечері тут безпечно. Люди, які тут живуть, дуже гармонійно тут почуваються. Наша задача полягає в регулярному оновленні благоустрою, адже місто будувалося в різні періоди, і воно потребує змін».

Мешканець одного з будинків, що прилягає до новоствореного бульвару, Назар Кіндра пояснює: проведення благоустрою коштувало зусиль не тільки владі, а й місцевим жителям.

«У 2017 році, коли запустили трамвай, навіть сходів не було сюди, – згадує пан Назар, – не було нічого. Люди доїжджали, верталися на зупинку Санта-Барбари, і тоді обходили таке коло. На той момент головою Сихівської адміністрації була Ірина Маруняк, ми її просили вжити захоодів. Тоді пані Ірина зібрала нараду, покликала Онур. На нараді запитала «Ну як це може таке неподобство бути, куди жителям їхати? Наступного дня приїхали екскаватори, зробили сходи.

На той момент лежала плитка, котра бачила ще Брєжнєва.

Тоді вже ми з депутатом Олегом Березою подумали, що було б добре на цьому місці облаштувати алею. На той момент лежала плитка, котра бачила ще Брєжнєва. У тому ж році був готовий проект. Ми ходили збирати підписи з внуком, зібрали 140 підписів. Потім були громадські слухання, у 2018 році вирішували організаційні питання щодо грошей, самого проекту і його втілення в життя, а в 2019, все було запущено в дію. З червня тут провели всі комунікації. Оце місце вже стало улюбленим для відпочинку серед місцевих жителів. Раніше був сквер Гідності, а тепер став цей бульвар», – поділився пан Назар.

На облаштування бульвару та супутніх комунікацій міська влада витратила чотири мільйони сто тисяч гривень, однак це тільки частина роботи. За словами Андрія Садового, наступного року стартують роботи з продовження благоустрою на протилежному боці трамвайної зупинки.

«Ми вже маємо проект благоустрою бульвару зі зворотнього боку трамвайної колії. Роботи будуть виконувати в наступному році», – пояснила очільниця Сихівської міськрайонної адміністрації Галина Гладяк.

Довідка. На ділянці виконувала роботи компанія-підрядник ТОВ «Альтбуд-ЛВ». До  робіт з облаштування благоустрою також належали влаштування водозбирального рівчака, траншеї водовідведння та прокладання труб, встановлення водовідвідних колодязів, влаштування газонів, висадка кущів та дерев.

 

 

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.