дивись.info

Вступив до семінарії з четвертої спроби: десять фактів про митрополита Макарія, які вас здивують

Вступив до семінарії з четвертої спроби: десять фактів про митрополита Макарія, які вас здивують

Сьогодні, 1 жовтня 2019 року, останній предстоятель УАПЦ та постійний член Синоду ПЦУ Макарій святкує 75 річницю від Дня народження. З цього приводу Дивись.інфо підготувала дайджест маловідомих фактів з життя Макарія.

Походження і родина

  1. Світське ім’я Макарія – Микола Іванович Малетич. Він народився 1 жовтня 1944 року у багатодітній родині в селі Красне Турківського району Львівської області. Красне вважається осередком бойківської етнографічної групи українського народу.
  2. Коли Миколі Малетичу (світське ім’я Макарія) заледви виповнилося 19, він став став опікуном для братів Василя та Ярослава, яким на той момент було 12 та 7 років відповідно. У 1959 році помер батько, а ще за чотири роки – мати.
  3. У 20 років одружився на Катерині Михайлівні Андрійчик. В армії не служив за сімейними обставинами, однак в 1967 проходив двомісячні військові збори.

Духовний сан

  1. Тричі намагався вступити до Одеської духовної семінарії, однак невдало. Двічі не проходив за результатами іспитів, утретє вступив, однак був вимушений покинути заклад через відсутність прописки.
  2. Дияконський сан майбутній митрополит отримат у Константинівці Донецької області. Туди його скерував Високопреосвященнійший митрополит Сергій. У Константинівці Микола Малетич спершу працював кочегаром, пономарем і псаломщиком. Сюди до нього приїхала сім’я.

Священиче життя

  1. У 1975 році Микола Малетич був висвячений у сан священика в Святоуспенському соборі. Приходське служіння проходив у Донецькій, Луганській, Ростовській та Львівській областях, в тому числі у селах Буців, Шегині Мостиського району.
  2. У 1982 заочно закінчив Московську духовну семінарію.
  3. У 1989 році залишив Російську православну церкву та перейшов до УАПЦ.
  4. 4 червня 2015 року Помісним собором Української автокефальної православної церкви обраний предстоятелем Української автокефальної православної церкви з титулом Митрополита Київського та усієї України.
  5. Митрополит відомий своєю підтримкою Об’єднавчого собору та надання Томосу ПЦУ. Макарій є постійним членом Синоду ПЦУ.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.