дивись.info

Вступників з Криму і Донбасу стає більше – МОН

Вступників з Криму і Донбасу стає більше – МОН

Кількість абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму, які вступають в українські виші, щороку повільно, але збільшується, сказала міністр освіти та науки Ганна Новосад, повідомляє Укрінформ.

«27 вересня завершився вступ наших абітурієнтів (вступників з Криму і окупованого Донбасу – ред.). Ми спостерігаємо постійне збільшення кількості дітей, які вступають в наші виші, як через центри «Донбас-Україна», так і через центри «Крим-Україна». За 4 роки кількість вступників через освітні центри «Донбас-Україна» збільшилася майже вдвічі. В 2016 році це було майже 855 осіб, в 2018 році – 1346, станом на 2019 рік ми фіксуємо цифру в 1600 осіб, які вступили через центр «Донбас-Україна». Що стосується центрів «Крим-Україна», то в 2016 році таких осіб було 153, у 2018 – 254, а в 2019 році – 265», – повідомила Новосад.

Вона відзначила, що квота у вишах на вступників з Криму цього року становила 1600 осіб, і, відповідно, вона не була заповнена. В той же час Новосад наголосила, що абітурієнтам з Криму та Донбасу чиняться різні перепони під час вступної кампанії з боку окупаційної влади і це впливає на кількість дітей, що можуть вступити до українських університетів.

За даними МОН, найбільше вступили через освітні центри «Донбас-Україна» до Східноукраїнського національного університету ім Володимира Даля – 177 осіб, Горлівського інституту іноземних мов – 133 особи, та до Приазовського державного технічного університету – 124 особи.

Через освітні центри «Крим-Україна» найбільше абітурієнтів вступили до Таврійського національного університету ім Вернадського – 110 осіб, Київського національного економічного університету ім. Гетьмана – 51 особа, Національного університету «Львівська політехніка» – 24 особи та Херсонського державного університету – 22 особи.

Як повідомлялося, загалом у цьому році працювало 40 освітніх центрів «Донбас-Україна» та 35 центрів «Крим-Україна». Вступники могли подати документи з 3 червня по 27 вересня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.