дивись.info

Як змінилися ціни на продукти на Львівщині (інфографіка)

Як змінилися ціни на продукти на Львівщині (інфографіка)

Вартість продуктового кошика прямо пропорційно відображає купівельну спроможність громадян. Якщо ціни на продукти падають, купівельна спроможність зростає, і навпаки. Дивись.інфо підготувала огляд цін на найпопулярніші продукти серед українців та порівняла з цінами за аналогічний період минулого року.

Борщовий набір

За даними агропорталу Shuvar.com продукти борщового набору станом на 4 жовтня у Львові продають за такими цінами:

  • Шинкована капуста, готова для приготування борщу: 9-10 грн.
  • Самбірська капуста: ціна залежить від розміру –  грубша по 5 грн 50 коп за кг, меншого розміру – 6 грн 50 коп.
  • Чернівецька рання капуста, що приїхала з Чернівців, підходить на салати і голубці – коштує 10-12 грн.
  • Херсонська цибуля: по 6 грн 50 коп на гурт і по 7 грн 50 коп на роздріб.
  • Салатна капуста: 10 гривень.
  • Цибуля шалот на Шуварі коштує 8 грн. сіянка від 40 до 50 грн.
  • Морква – 6 грн.
  • Буряк – 4-5 грн.
  • Картопля із Кам’янко-Бузького району – 12 грн 50 коп, із Жовківського – по 12 грн, білоруська сорту Гала – 11 грн.

За тиждень ціни знизилися тільки на буряк. 18 вересня він коштував 7 гривень. Морква, капуста, цибуля не змінились в ціні. Натомість картопля додала у вартості 1 грн.  Тиждень тому вона коштувала 10 грн.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року найбільше здорожчала картопля. Торік вона коштувала 3 грн 80 коп за кг. Цибуля, буряк та капуста майже не змінилися в ціні, натомість морква здешевшала майже на третину.

Які продукти найбільше б’ють по кишенях українців

Курятина та вершкове масло – лідери здорожчання за рік. За даними Української Асоціації постачальників торговельних мереж, з 1 вересня 2018 року по 1 вересня поточного року, куряче філе додало 16%. Його середня ціна на початок вересня 2019 року становила 110,3 грн за кілограм.

Морожена риба здорожчала за рік на 14%. Її середня вартість на початок осені була 80,1 грн на противагу минулорічним 69 грн. Варена ковбаса першого ґатунку додала 12%, а середня ціна – 98,2грн. Сало піднялося на 8% з середньою вартістю 80,5 грн за кілограм. Свинина +7%, а середня ціна дорівнювала 124,5грн. Яловичина зросла на 5%. Середня ціна – 134,5грн за кілограм.

Вершкове масло опинилося на першому місці зі зростанням вартості – додало в ціні 14%. Його середня ціна у великих містах країни на початок вересня 2019 року становила 41,6 грн за 200 гр або 208 грн за кілограм. Цінник на сметані додав 13%, а середня ціна становила 59,3 грн за кілограм. Кисломолочний м’який сир став дорожчим на 12%. Середня вартість на 1 вересня цього року була 103,3 грн за кілограм. Молоко здорожчало на 12%, його ціна склала 25,1грн.

 

Чи стали українці жити бідніше

За рік споживчі ціни, тобто інфляція, зросли на 8,8%. Продукти харчування та безалкогольні напої, за даними статистики, додали за цей час 10,2%. Алкоголь та сигарети подорожчали на 15%, а вартість одягу та взуття не змінилася. Зростання середньої заробітної плати із липня минулого року по липень поточного, за даними Держстату, становить 20%. Мінімальна зарплата упродовж року зросла на 12%.

 

Внаслідок цього українці, які отримують середню заробітну платню і вище середньої, можуть собі дозволити більше, ніж торік. Натомість ті, хто працює на мінімальну оплату, повинні обмежувати себе у бажаннях.

Ірина ЯРЕМЧУК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.