Лікарі кличуть львів'янок пройти безкоштовні обстеження на виявлення онкології

Лікарі кличуть львів'янок пройти безкоштовні обстеження на виявлення онкології

У понеділок, 7 жовтня, по всій області розпочинається двотижнева акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Відтак, мешканок області закликають пройти безкоштовні обстеження, аби попередити ці захворювання.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

За словами медиків, обстеження на виявлення раку шийки матки необхідно проходити жінкам з 18 років, на рак грудної залози із 45 років.

«При виявленні онкологічних трансформацій на ранніх стадіях, ми можемо ефективно їх лікувати із практично стовідсотковим видужанням. Тому для запобігання і своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні огляди», – розповів Андрій Васько, заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру Олег Дуда розповів, що у області працюють 7 скринінгових центрів.

«Там жінки можуть пройти обстеження і виявити пухлину на дуже ранніх стадіях, які легко лікуються. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може провести сімейний лікар та ваш акушер-гінеколог чи онколог. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції – нею ми привертаємо увагу до проблеми, жінка може пройти обстеження у будь-який час», – каже Олег Дуда.

Інформаційну кампанію проведуть й у театральному середовищі – акцію популяризують заньківчани.

«Ми завжди із великою відповідальністю долучаємось до благодійних акцій. Більше 70 працівниць нашого театру вже пройшли обстеження. І закликаємо усіх гостей нашого театру регулярно перевірятись»,  – наголосив генеральний директор та художній керівник  Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

Додамо, скринінгові центри є у Дрогобичі, Стрию, Самборі, Червонограді і три у Львові – міський і два обласні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: