дивись.info

Українські полярники обрали ім’я для новонародженого тюленяти (фото)

Українські полярники обрали ім’я для новонародженого тюленяти (фото)

У конкурсі, який оголошували українські полярники, на обрання імені новонародженому тюленяті перемогла кличка Тюлька.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

«Пам’ятаємо, ми оголошували конкурс для найкраще ім’я для тюленяти? І ось Тюлька всім припала до душі. Наразі вона підросла: 150 см довжина, а вага близько 80 кг. Наздоганяє маму за розмірами», – йдеться у повідомленні.

У статті «Особливості росту молоді тюленя Уеддела» під авторством І. Дикого (Ігор Дикий та О.Салганського (УАЖ №12, 2013)) зазначається, що «щоденний приріст ваги цуценят (тюленяток) у середньому становить 3,6 кг. Найвищі показники середньодобового і абсолютного приросту молоді впродовж дев’ятиденного терміну – від 5 до 7 кг. Це свідчить про стратегію максимального набору маси тіла в перший тиждень після народження як адаптацію до переходу на інший режим годування самками. З’ясовано, що більшість цуценят до 21-денного віку набирають масу понад 90 кг. Це дає їм можливість переходити до водного способу життя, вчитися пірнати і витримувати низькі температури води.

Наразі поблизу української станції полярники спостерігають за 9 тюленятами, з яких 4 – самці.

Нагадаємо, зараз на станції «Академік Вернадський» відбувається 24 українська антарктична експедиція, до складу якої увійшли 12 осіб. Очолює експедицію львів’янин Ігор Дикий.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.