дивись.info

Цікаві цифри: 73% українців проти ініціативи «Слуг народу» щодо продажу землі

Цікаві цифри: 73% українців проти ініціативи «Слуг народу» щодо продажу землі

Проти продажу землі сільськогосподарського призначення іноземцям виступають 81% українців, підтримують — лише 13%. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг».

«Продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям підтримують лише 13%. Проти цього – 81% опитаних», – розповів керівник групи Олексій Антипович.

Він зазначив, що загалом, запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення підтримують лише 19% опитаних, 73% респондентів – проти цієї ініціативи, 8% – не визначилися. Навіть серед молодших та заможніших респондентів, власників паю, які його самостійно обробляють, кількість противників впровадження ринку землі становить не менше 60%.

Також 74% опитаних вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення, в Україні повинне прийматися на всеукраїнському референдумі.

58% респондентів вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути у державній власності, за зразком Канади, чи Ізраїлю. 22% — не проти запровадження такої моделі ринку землі, як у Італії, де орні землі можуть продаватися чи купуватися.

Наголошується, що за домінування державної власності на землю виступають старіші й бідніші респонденти, та ті, у кого немає паїв. Приватну власність на землю підтримують молодші, заможніші та ті, хто обробляє власні паї.

Основними перевагами запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення вважають те, що власники землі зможуть розпоряджатися нею на власний розсуд (26% опитуваних); що вільний ринок землі сприятиме створенню нових робочих місць на селі (18%); що продаж землі сприятиме інвестиціям в Україну (14%); що ринок дозволить отримати справедливу ринкову ціну за землю (13%) та дозволить фермерам брати кредити пiд заставу землi (13%).

Не бачать жодних переваг у знятті мораторію на продаж орних земель 35% опитаних.

Серед небезпек впровадження ринку землі опитувані, зокрема назвали перспективу того, що земля може бути викуплена іноземцями (41% опитуваних), що власників паїв можуть обманути при продажі землі (31%); що землю скуповуватимуть олігархи (23%); що це призведе до знищення дрібного та середнього бізнесу на селі (16%). Лише 5% опитаних українців не бачать жодних ризиків у запровадженні вільного ринку сільськогосподарських земель.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.