дивись.info

Шахраі у соцемрежах створюють фейкові сторінки священнослужителів і видурюють гроші

Шахраі у соцемрежах створюють фейкові сторінки священнослужителів і видурюють гроші

Цього тижня соцмережі сколихнула хвиля фейкових сторінок священників та монахинь.

Як повідомляє Духовна велич Львова, до Вас додаються у друзі немов сестра чи отець (прототипи реальних людей) і починають з того, що мовляв це нова сторінка, доступ до старої втрачено. Після кількох ознайомчих речень – просять грошей.

Зазвичай вказують благодійні цілі. Жертвою зловмисників став і синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко), чию фейкову сторінку створили зловмисники. Отець оперативно повідомив про подію на своїй справжній фейсбук-сторінці:

«Слідом за багатьма іншими також і я став жертвою інформаційної атаки з шахрайськими цілями. Отож, сьогодні мої друзі повідомили мене, що хтось створив від мого імені сторінку у Фейсбуці і розсилає запити від мого імені та просить про кошти. Прошу усіх бути обережними і не вестися на провокації. Не знаю, як з цим боротися. Просто усіх повідомляю. Я ніколи не змінював своєї сторінки і про будь які зміни я повідомлю публічно. Також я ніколи ні в кого не просив грошей, ані висловлював будь-яких інших прохань», – йдеться у повідомленні.

Дізналася про фейкового двійника своєї фб-сторінки і монахиня зі Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії с. Філомена.

«Про фейк дізналась від друзів, які надіслали посилання і скріни із сторінкою та повідомленнями від мого імені, ніби-то я прошу гроші для хлопців в АТО. Близькі друзі одразу зрозуміли, що щось не те, однак знайомі – ні, готувались пересилати кошти. Що можу порадити у цій ситуації? Перш за все, написати пост на своїй сторінці повідомлення про те, що фейк. Також варто попросити у пості, щоб друзі натиснули кнопку “скарга”, аби заблокувати. Тоді мені на електронку прийде повідомлення про скарги друзів і я підтверджую що це фейк», – наголошує сестра.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.