дивись.info

Сонячна електростанція, яку встановили на даху львівської школи рік тому, досі не запрацювала

Сонячна електростанція, яку встановили на даху львівської школи рік тому, досі не запрацювала

Майже 150 сонячних панелей, які встановили на даху львівської школи №68 наприкінці 2018 року, досі не працюють.

Про це йдеться на порталі «Енергетичний перехід».

Встановити сонячну електростанцію, що стоятиме на даху школи і приноситиме дохід для цієї установи вирішили у Львові. Міські депутати проголосували за проект і з бюджету міста виділили близько 1 млн 200 тисяч гривень на побудову СЕС. 148 сонячних панелей встановили на даху 68 львівської школи наприкінці 2018 року.

Навесні 2019 року прес-служба Львівської міської ради повідомила про те, що роботи зі встановлення обладнання завершено і школа зароблятиме на сонці близько 200 тисяч в рік.

«Для введення в експлуатацію дахової електростанції залишається лише питання технічної та дозвільної документації», – йшлося у повідомленні.

Втім, літо минуло, а дороге обладнання досі не підключили.

«Документи були вже готові в січні. Але в Києві не хотіли приймати документи. Як відомо, в липні очікували змінити правила для отримання «зеленого» тарифу… Плюс вибори це все стримали. І ось тепер очікуємо на наступному тижні ліцензію. І вже тоді будемо звертатися в Львівобленерго, щоб принаймні підключити сонячну електростанцію і споживати вироблене світло», – каже директор школи №68 Павло Гнус.

Школа щороку витрачає на електроенергію порядку 60 тисяч гривень. СЕС була збудована з надлишковою потужністю. Розраховували, що так школа зможе продавати надлишок за «зеленим» тарифом (як це робить великий бізнес та малі домогосподарства), і заробляти на цьому щороку близько 200 тисяч гривень. За словами директора, за ці кошти школа могла б придбати парти, мультимедійні дошки, та інше необхідне обладнання.

«Якщо це буде тільки 60 тисяч кожного року економії на електроенергії – це невелика сума і обладнання себе не окупить. Це як палити дорогими сортами дерева пічку – нераціонально. Шкода, бо більше мільйона гривень з бюджету витрачено, і треба окупити ці вкладення. Воно буде вигідним лише тоді, коли ми будемо продавати електроенергію за «зеленим» тарифом і отримуватимемо певні доходи», – каже директор школи.

Як школа може продавати надлишок енергії за «зеленим» тарифом не знають ані у школі, ані в міськраді.

«Зараз з міською радою шукаємо можливості, щоб заробляти на цьому гроші. Бо це комунальна форма власності, ми маємо право надавати послуги, а не продавати електроенергію. Міська рада готова піти на якісь особливі умови для нашої школи, зокрема, надати школі право здавати електростанцію в оренду. Але як зробити це юридично правильно наразі незрозуміло. Тому що пройде час, міська влада зміниться, а прийдуть провоохоронні органи і будуть мати до мене питання. Хочемо зробити правильно, щоб воно було для всіх і цим шляхом потім могли піти і інші», – каже Павло Гнус.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.