дивись.info

В Україні молода демократія, але країна рухається у правильному напрямку, – посол Бельгії (фото)

В Україні молода демократія, але країна рухається у правильному напрямку, – посол Бельгії (фото)

У Львові відбулися урочистості з нагоди 10-річчя відкриття Почесного Консульства Королівства Бельгія, на які прибув Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс.

ІА Дивись.info вдалося поспілкуватися із паном послом.

– Пане Алексе, до призначення в Україну ви були послом у Лівані. Чим Вас так привабила наша країна?

– Я відповів жартом. Мій колега і міністр завжди каже, що я обираю «найлегші» країни. Я починав свою дипломатичну кар’єру не як посол, а як секретар посольства у Венесуелі. Згодом я поїхав до Марокко і відвідав чимало місій в Африці. Потім була місія у Сараєво – це колишня Югославія. Потім я повернувся до Бельгії і знову ж таки був призначений послом у Лівані. Не знаю чи вам це відомо, але тоді я мав місію і в Сирії. Після завершення моєї каденції у Лівані, міністр мене запитав, куди я хочу поїхати, де я б хотів працювати? Відповідно, я сказав, що із задоволенням працював би у Європі і якщо я можу вибрати, хотів би обрати саме Україну. Як бачите, мені подобаються країни з викликом.

– Чи збіглися Ваші очікування щодо України та реальність?

– Так, звісно, я мав певні очікування перед тим, як вступив на посаду в Україні. І перш ніж приступити до повноважень, я знав, що стан справ в економіці не дуже добрий. Так само я знав, що на сході України йдуться бойові дії. І саме тому я вибрав Україну, тому що хотів її підтримати, зокрема у її прямуванні до Європи. Тут є багато переваг – високий потенціал України і високий рівень освіти. Я відвідав чимало українських міст. Це мій другий візит до Львова. Також я відвідував Дніпро, Харків, Одесу. Щоразу відвідуючи кожне місто, я зустрічався з урядовцями, а також буваю в університетах. Тому що для мене досить важливо зустрічатися із студентами і обговорювати з ними різні проблеми. І з цього я зробив висновки, що рівень освіти є досить високим. Я читав лекції у різних університетах щодо демократії і прав людини. Такі ж лекції читав у Львові. Я був позитивно вражений запитаннями та зауваженнями з боку студентів.

– То як, пане Алексе, Ви оцінюєте рівень демократії в Україні?

– Моя відповідь дуже легка – у вас молода демократія. Ми можемо зробити висновок, що демократія не є досконалою, але вона нормальна, тому що молода. Я сподіваюся, що ви будете продовжувати у цьому ж напрямку і все буде краще і краще.

– Ви приїхали на відзначення 10-річчя відкриття Почесного Консульства Королівства Бельгії в Україні. Розкажіть, будь ласка, про його діяльність.

– Почесне консульство має щонайменше два головних завдання. Найперше і найголовніше, на мою думку як посла, є стимулювання і покращення ведення бізнесу в Україні. Саме тому був обраний Львів для відкриття Почесного консульства, оскільки ми знаємо, що саме у західному регіоні України рівень економіки є вищим. Наступна місія консульства – реагування на запити від бельгійців чи Бельгії. Дипломатична установа опрацьовує запити, які надходять, вони скеровуються у головне посольство і ми відповідаємо на ці запити. Ми намагаємося разом з Почесним консулом відповідати на такі запити якомога швидше, оскільки бувають випадки невідкладні. Наприклад, проблеми здоров’я або громадяни Бельгії можуть втрати свої документи. Тобто надається юридична підтримка у разі, якщо з громадянами Бельгії відбуваються якісь негаразди. У цьому напрямку ми працюємо з почесним консулом паном Гарцулою (почесний консул Бельгії в Західному регіоні України – ред.). І загалом діяльність консульства поширюється на західний регіон. Як ви знаєте, Україна велика територіально країна, відповідно, ми маємо одне почесне консульство у західній частині, у Львові, інше – у Дніпрі.

– Бельгія вже два роки приймає українських важкопоранених бійців на лікування і бере на себе усі витрати. Чи буде продовжена ця програма?

– Ця програма буде продовжуватися. Нещодавно були проведені переговори і узгоджено з міністром, що ця програма буде продовжуватися.

– Що робиться для поглиблення українсько-бельгійських відносин?

– Один із напрямків – це політична співпраця. І другий, надзвичайно важливий, в економічній сфері, тобто інвестування. Тому що це дуже важливо для України отримувати інвестиції. І зрозуміло, що це важливо для наших бельгійських інвесторів мати можливість інвестувати в Україну. Ми це називаємо виграшною ситуацією для обох сторін. А також відбувається культурна співпраця. Наприклад, минулого тижня відзначали день короля Бельгії. З цієї нагоди було організовано концерт у філармонії у Києві та Львові. Я запросив двох піаністів: один з них це відомий бельгійський музикант, а інший – українець. Наступного місяця ми організовуємо концерт української співачки, яка дитиною проживала у Бельгії.

– Пане посол, як Вам Львів?

– Це дуже гарне місто. Але у мене є проблема – у вас дуже смачна їжа. Коли я відвідував місцеві ресторани, то міг це оцінити. Крім того, у вас відбувається багато культурних подій. Ви маєте чим пишатися. Наприклад, «Leopolis Jazz Fest». Мені він дуже подобається.

Оксана ДУДАР

Фото Микити ПЕЧЕНИКА

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.