дивись.info

В Україні заборонять пластикові пакети, — Кабмін

В Україні заборонять пластикові пакети, — Кабмін

Кабінет міністрів України працює над законопроектом про заборону одноразових пластикових виробів в Україні. 

Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України, повідомили у прес-службі уряду.

Міністерство енергетики та захисту довкілля уже підтримало зареєстрований законопроект, яким пропонують обмежити використання пластикових пакетів. Йдеться про заборону використовувати надлегкі одноразові пакети у торгівлі.

Винятком будуть лише використання пакетів під час фасування:

  • риби;
  • м’яса;
  • сипучих продуктів.

Усі пакети, в залежності від характеристик, ділитимуться на види. Пластикові пакети, що не відповідають встановленим законом вимогам, мають бути утилізовані, але не за рахунок виробника, а того – хто їх придбав для торгівлі.

Де пластикові пакети вже заборонені?

Наразі пластикові пакети заборонили використовувати у 33 країнах світу, ще 53 країни запровадили часткову заборону або запровадили податок на одноразові пакети.

У Великій Британії використовуються пакети, які розкладаються від 20 діб до 4 років із мінімальною шкодою для довкілля. Данія запровадила високі податки на роздавання у магазинах пластикових пакетів, що на 90% знизило їх використання. У Фінляндії вирішили розмістити у торговельних мережах автомати для збору пластикових пакетів і відправляти їх на переробку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.