дивись.info

Закон, що дозволяє НАБУ і ДБР здійснювати прослуховування, сьогодні набув чинності

Закон, що дозволяє НАБУ і ДБР здійснювати прослуховування, сьогодні набув чинності

Національне антикорупційне бюро і Державне бюро розслідувань отримали право на зняття інформації з телекомунікаційних систем (прослушку). Про це йдеться в законі №1009, який опубліковано в парламентській газеті «Голос України» 16 жовтня і який набув чинності в четвер, 17 жовтня, повідомляє  lb.ua.

Згідно з ним, ДБР і НАБУ внесено до списку правоохоронних органів, уповноважених знімати інформацію з транспортних телекомунікаційних мереж.

Крім того, скасовується частина «правок Лозового» до Кримінального процесуального кодексу про порядок призначення і проведення експертиз.

Також він регулює порядок розгляду кримінальних справ у судах, зокрема: вводить поняття вступної промови сторін процесу, вводить обов’язковість оприлюднення неповного, а короткого тексту обвинувального акта, а також запроваджує порядок надання доказів сторонами захисту й обвинувачення.

Також суддя отримує право переривати виступ у разі його свідомого затягування стороною процесу.

Згідно з іншими змінами, скасовувати незаконні постанови НАБУ і САП зможе не тільки керівник антикорупційної прокуратури, а й генеральний прокурор.

Регулюється також порядок прийому на роботу в НАБУ негласних співробітників. Відповідно до закону, зазначених співробітників приймають у штат на підставі конкурсного відбору.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.