Російський уряд визнав українців "носіями російської мови"

2413271
Фото: ua.korrespondent.net

Уряд РФ підтримав законопроект, який передбачає визнання уродженців України та Білорусі носіями російської мови без проходження співбесіди при зверненні за отриманням громадянства Росії.

Це випливає з рішення уряду РФ від 17 жовтня, яке опубліковано в суботу на сайті уряду РФ.

"Рішення уряду: схвалити проект федерального закону "Про внесення змін до статті 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації" і внести його до Державної думи в установленому порядку", - йдеться на сайті.

Як пише Українська правда, проектом закону передбачається можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди громадян Білорусі та України, які вільно володіють російською мовою, при подачі особисто заяви про визнання їх носіями російської мови і за наявності підстав, передбачених частиною першою статті 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації".

Відповідно до ч. 1 ст. 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації" іноземні громадяни або особи без громадянства можуть бути визнані носіями російської мови, тобто особами, які володіють російською мовою і повсякденно використовують його в сімейно-побутовій і культурній сферах, у разі, якщо дані особи або їхні родичі по прямій висхідній лінії постійно проживають або раніше постійно проживали на території РФ або на території, що відносилася до Російської імперії чи СРСР, в межах державного кордону РФ, за результатами співбесіди, проведеної з ними комісією з визнання іноземного громадянина або особи без громадянства носієм російської мови.

Зауважимо, що статус носія російської мови дає право отримати посвідку на проживання в Росії, а також громадянство в спрощеному порядку, повідомляє ТСН. Йдеться про те, що власникам такого статусу не потрібно проживати в країні п'ять років, щоб отримати паспорт.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: