дивись.info

У Львівські облраді можна ознайомитися з роботою українського парламенту

У Львівські облраді можна ознайомитися з роботою українського парламенту

У Львівській обласній раді презентували експозицію Освітнього центру Верховної Ради України. Впродовж кількох днів, в облраді можна буде оглянути інформаційні стенди, які у наглядний спосіб розповідають про роботу українського парламенту,а для школярів проводять інтерактивні уроки.

Освітній центр у приміщенні Верховної Ради України було відкрито за підтримки Програми USAID РАДА у липні 2019 року. Його метою є підвищення обізнаності громадян, у тому числі – школярів та студентів, про принципи демократії, структуру та функцію українського парламенту. Задля цього в центрі проводяться лекції, майстер-класи та інтерактивні заняття.

«Програма USAID «РАДА» була створена для того, щоб розвивати прозорість, демократичність, та відкритість законодавчого органу України. Її завдання – покращення  комунікації, співпраці народних депутатів та їхніх команд з виборцями, та організація роботи так, щоб виборці були краще поінформовані про роботу парламенту та краще її розуміли. Хоча ми працюємо з Верховною Радою, але кінцевими «споживачами» є виборці, які повинні знати,  як впливати на роботу Ради. Верховна Рада виконує кілька функцій – представницьку, вона  представляє нас у законодавчому, конституційному процесі, установчу-  від нашого імені Рада створює уряд і контролює його, і  від нашого імені щороку ухвалює державний бюджет. Всі ці речі дуже важливо пояснювати громадянам, в першу чергу через навчання, дискусії,  консультації і самих народних депутатів, з яких зараз багато обрані вперше . Більшість з них  пройшли через наші навчання та тренінги, і тепер ми багато працює з їхніми помічниками. Але є ще аудиторії, які дуже важливі з точки зору нашого майбутнього – це діти. Тому в освітньому центрі регулярно проводять уроки для дітей з усієї України. Найцікавіше, коли до дітей долучаються голова Верховної Ради, чи депутат від їхньої території», – розповів директор Програми USAID РАДА Ігор Когут.

За його словами, розклад уроків уже розписаний до грудня, тому у центрі вирішили самі відвідувати регіони.

«Звичайно це не обстановка Верховної Ради, але діти з Львівщини можуть промоделювати законодавчий процес і для них це цікаво і пізнавально. А для нас дуже важливо, щоб діти з віддалених міст і сіл могли наблизитися до розуміння роботи парламенту», – розповів Ігор Когут.

Також, в обласній раді можна оглянути експозицію «Рада Інфо». Це – серія інформаційних стендів, які у наглядний спосіб розповідають про роботу українського парламенту.

«Це ще одна  можливість для громадян ознайомитися з діяльністю парламенту, зокрема законодавчого та бюджетного процесу, Ми намагаємося зробити все, щоб парламент був  ближчим до людей, тоді буде довіра, розуміння і якісний політичний та законодавчий процес», – розповів директор Програми.

«Мета цієї презентації – показати суспільству, як діє український парламент, які в нього  повноваження, структура, як працюють народні депутати, і найголовніше, що це має бути донесено до понад 200 наших школярів зі всієї області», – додав заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима.

Довідка:

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується від 2013 до 2020 року. Її завдання – сприяти запровадженню повномасштабної парламентської реформи та становленню парламенту України як підзвітної, відкритої та демократичної інституції. Програма виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.