МВС змінило правила отримання водійських прав: основні нововведення

права
Фото ілюстративне. З відкритих джерел

В Україні змінились процедури видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл, про це повідомляють у центрі МВС.

В Україні змінились процедури видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл, про це повідомляють у центрі МВС.

В міністерстві роз’яснюють, що з 19 жовтня набула чинності відповідна постанова Кабінету міністрів. Зміни стосуються, передусім, майбутніх водіїв та автошкіл.

Передбачені постановою заходи забезпечують зменшення адміністративного тиску у сфері підготовки водіїв транспортних засобів, спрощують процедуру акредитації закладів, удосконалюють процедуру отримання та обміну посвідчення водія.

Основні нововведення, що стосуються процедури підготовки водіїв:

допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв;
практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит;
термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10-ти до 2-х років;
під час складання іспитів можлива фото- та відеофіксація;
свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв у паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, натомість воно в електронному вигляді вноситься закладом до Єдиного державного реєстру МВС.
Крім цього, в процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС із закладами з підготовки водіїв запроваджено електронний обмін інформацією: викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити у спеціальний електронний журнал інформацію про деталі проведення теоретичних та практичних занять.

Процедура отримання посвідчення водія також зазнає змін, основні з яких наступні:

отримати або обміняти посвідчення водія тепер неможливо без відмітки про місце реєстрації в документі, що посвідчує особу;
в особливих відмітках посвідчення водія зазначатиметься група крові власника посвідчення.
Також змінилася процедура акредитації автошкіл. Ця функція перейшла від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: