дивись.info

Глава Нацбанку очікує, що транш МВФ буде до кінця року

Глава Нацбанку очікує, що транш МВФ буде до кінця року

У НБУ очікують, що Україна підпише угоду з Міжнародним валютним фондом та отримає транш уже до кінця 2019 року. Про це заявив голова Національного банку України Яків Смолій під час прес-конференції, повідомляє  Укрінформ.

«Макропрогноз, який ми оприлюднимо, передбачає підписання угоди з Міжнародним валютним фондом у цьому році і отримання траншу в цьому році», – зазначив Смолій.

Він зауважив, що наразі в НБУ не знають розміру траншу, який МВФ надасть Україні.

Місія Міжнародного валютного фонду відвідала Київ 12-26 вересня 2019 року і почала обговорення нової трирічної програми підтримки України в рамках механізму розширеного фінансування (EFF).

В українському представництві МВФ заявили, що експерти місії провели плідні дискусії з питань напрямів політики для нової програми, зокрема, з податково-бюджетної і грошово-кредитної політики, а також ключових заходів з реформування. Крім того, було акцентовано увагу на важливості незалежності центрального банку та захисту фінансової стабільності, а також необхідності докласти всіх зусиль для мінімізації фіскальних втрат, пов’язаних з реорганізацією або ліквідацією банків.

22 жовтня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов повідомив, що наступна місія МВФ прибуде в Україну на початку листопада 2019 року.

Раніше у Нацбанку заявляли, що Україні слід укласти нову довгострокову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом на загальну суму 5-10 млрд дол. За прогнозами НБУ, перший транш за цією програмою може надійти до кінця 2019 року. Національний банк очікує, що він становитиме близько 2 млрд дол.

Попередня програма кредитування Міжнародного валютного фонду для України stand-by була затверджена в кінці 2018 року і розрахована на 14 місяців. Вона передбачала виділення трьох траншів. Перший і єдиний транш від МВФ за цією програмою Україна отримала 21 грудня 2018 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.