дивись.info

Україна має виплатити Штепі 3600 євро

Україна має виплатити Штепі 3600 євро

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити колишній міській голові Слов’янська Нелі Штепі 3600 євро.

Таке рішення ЄСПЛ ухвалив у четвер, 24 жовтня, повідомляє Укрінформ.

«Суд постановив, що відповідальна держава (Україна – ред.) повинна заплатити заявнику упродовж трьох місяців наступну суму», – заявили у ЄСПЛ.

Зокрема, Штепі мають виплатити 2600 євро за нематеріальні збитки та 1000 євро за судові витрати і збори.

Європейський суд визначив, що відносно Штепи були порушені дві статті Європейської конвенції з прав людини.

Водночас це рішення ще може бути оскаржене Українською державою.

Штепа, посилаючись на ст. 3 Європейської конвенції з прав людини, скаржилася на неналежне фізичне і психологічне поводження з нею під час тримання під вартою; на погані умови утримання; відсутність доступу до необхідного медичного обслуговування під час утримання.

У контексті ст. 5 Конвенції заявниця скаржилася, що українські суди упереджено та безпідставно ухвалили рішення про її взяття під варту та про продовження утримання, а тримання під вартою до початку судового розгляду було безпідставно тривалим.

Посилаючись на ст. 6 Конвенції, заявниця вважає, що кримінальне слідство щодо нею триває безпідставно довго.

Окрім цього, посилаючись на ст. 15, 18, а також ст. 5 Конвенції, заявниця скаржилася на дискримінаційне ставлення з метою її ізоляції від політичної діяльності упродовж тримання під вартою.

Колишній мер Слов’янська Неля Штепа була затримана 11 липня 2014 року, в СІЗО її утримували до 20 вересня 2017 року, після чого суд відправив її під домашній арешт.

Її звинувачують у створенні терористичних організацій і замах на територіальну цілісність України. На суді Штепа пояснювала, що закликала Путіна увійти в Слов’янськ під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв’ю для російських видань зроблені “під дулом автомата”. Їй загрожує довічне ув’язнення.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.