дивись.info

Україна піднялась в рейтингу Doing business

Україна піднялась в рейтингу Doing business

У щорічному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, який готує Світовий банк, Україна піднялася з 71 місця на 64 місце.

Що стало краще?

У Світовому банку зазначають, що за останній рік в Україні провели низку реформ, які дозволили полегшити ведення бізнесу. Як наслідок, Україна посіла 64 місце зі 190 країн, які аналізуються у рейтингу. Зокрема, уряду та парламенту вдалося:

Спростити процес отримання дозволів на будівництво: в Україні запровадили онлайн процедури та скасували вимоги щодо найму зовнішніх радників для процесу будівництва. Також для отримання дозволу на будівництво стало дешевшим через зменшення обов’язкового платежу до міськради (мова йде про Київську міськраду, адже Світовий банк оцінює легкість ведення бізнесу у країні за даними у столиці).
Спростити підключення до електромереж: впорядковано процес отримання технічної документації; запроваджено механізм компенсації за відключення електроенергії.
Спростити процес реєстрації майна (зокрема нерухомості).
Спростити отримання кредитів завдяки запровадженню єдиного державного кредитного реєстру у Нацбанку.
Забезпечити більшу захищеність прав інвесторів шляхом запровадження вимоги розкривати більше інформації про фінансові операції компаній.
Скоротити час, який витрачається на експорт та імпорт товарів завдяки реформам на митниці.

Місце України у рейтингу

Україна посіла 64 місце та розташувалася у рейтингу між Індією та Пуерто-Рико. Наші сусіди також покращили свої позиції. Зокрема, Росія у рейтингу піднялася на 28 місце, вперше увійшовши до топ-30 країн за легкістю ведення бізнесу. Грузія у рейтингу посіла 7 місце, Естонія — 18, Словаччина — 45, Білорусь — 49, Молдова — 48, Польща — 40, Румунія — 55.

На першій сходинці, як і минулого року, Нова Зеландія. Слідом за нею йдуть Сінгапур Гонконг, Данія та Південна Корея.

Які сильні та слабкі сторони України?

Найкращі позиції — 20 місце — Україна посіла у рейтингу за легкістю отримання дозволів на будівництво. 37 місце зі 190 країн Україна займає за легкістю отримання кредитів, 45 — за захищеністю прав власності міноритарних інвесторів.

Найгірші позиції Україна займає у сфері вирішення питання неплатоспроможності позичальника — 146 місце зі 190 можливих. При цьому за останній рік Україна погіршила своє становище у цій галузі. 128 місце Україна посідає за легкістю до підключення до електромереж. Попри реформи, які сталися у цій сфері, у Світовому банку не вважають, що їх достатньо для того, аби увійти бодай до топ-100 країни за цим показником.

Також за останній рік Україна погіршила свої позиції у легкості сплати податків — сумарний бал у цій сфері зменшився на 1,3, що дозволило Україні посісти лише 65 місце зі 190 можливих.

Зазначимо, що рейтинг складається на основі аналізу низки факторів, що впливають на легкість ведення бізнесу. Зокрема, аналізуються умови початку бізнесу: підключення до мереж, офіційне оформлення та облік. Також аналізується податкове законодавство та система сплати податків, забезпечення прав власності тощо. Як правило, Світовий банк аналізує умови ведення бізнесу у столицях країн.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.