дивись.info

Депутати-прогульщики залишаться без грошей – Зеленський підписав закон

Депутати-прогульщики залишаться без грошей – Зеленський підписав закон

Президент України підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» та до Регламенту Верховної Ради – повідомляє сайт парламенту.

Ним передбачено позбавлення народних депутатів права на фінансове забезпечення, якщо вони без поважної причини не голосуватимуть або пропускатимуть засідання комітетів.

Документ передбачає: якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях ВР або у більш як 50% засідань комітету, йому не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. Тепер Підставою для нарахування нардепу заробітної плати є дані його участі у не менш як 70% голосувань парламенту на кожному пленарному засіданні.

Також ухвалений нардепами закон не передбачає процедуру письмової реєстрації парламентаріїв на пленарних засіданнях.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію з 1 числа місяця, наступного за місяцем його опублікування. Тобто прогули депутатам почнуть рахувати з 1 листопада.

Нагадаємо, закон про позбавлення депутатських виплат за прогули без поважних причин, Верховна Рада ухвалила 16 жовтня. За проголосували 265 народних депутатів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.