Наскільки доступне житло в Україні порівняно з Європою

architecture-black-and-white-buildings-1437493
Photo by Aleksandar Pasaric from Pexels

Рівень життя громадянина вимірюється не тільки зарплатою або ВВП на душу населення. Існує багато різних методик. У даній статті буде розглянуто, скільки нерухомості середньостатистичний громадянин зможе орендувати або купити на свою зарплату.

Були розглянуті, країни ЄС і Україна, повідомляє Nedviga-pro.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія».       

Середня зарплата в ЄС і Україні 

Для того, щоби почати порівняння, нам знадобляться дані про середні зарплати в Європейському Союзі і в Україні.

Як бачимо, найвища чиста зарплата в Данії - 2588 євро, далі йдуть Німеччина (2323 євро) і Франція (2130 євро). Найнижча зарплата в Україні - 307 євро, на другому місці з кінця йде Болгарії (590 євро), поруч з нею Румунія (734 євро). Також слід зазначити високі зарплати з податків у деяких європейських країн, які роблять нетто зарплату істотно нижче, ніж вона була до оподаткування. У Швеції, Австрії і Данії цей показник становить понад 50%.

Вартість оренди житла в європейських столицях

Далі ми проаналізуємо, скільки місяців громадянин, який отримує середню зарплату, зможе прожити в столиці своєї держави в орендованій квартирі.

По таблиці видно, що, незважаючи на істотну різницю в зарплатах, кількість орендованих місяців не сильно відрізняються (якщо відкинути крайні показники Німеччини та України).

Згідно з наведеними даними, найбагатшими себе почувають жителі Німеччини, які можуть орендувати квартиру в Берліні на 2,2 місяці. Показово, що далеко не лідери із зарплати – Угорщина та Естонія – входять в 5-ку лідерів (по 1,6 місяців).

Серед аутсайдерів слід відзначити Україну (0,4 міс.) з її низькою зарплатою, і Францію з Британією (по 0,8 місяців) з їх високими цінами на нерухомість.

Вартість кв. м житла в європейських столицях

Проаналізувавши, скільки місяців європеєць зможе орендувати квартиру, тепер розглянемо варіант придбання житла.

Найбагатшими за цим показником виявилися греки. На одну середню зарплату, громадянин Греції може купити 0,65 кв. м житла в Афінах. Далі йдуть естонці (0,62 кв. м), німці (0,62 кв. м), італійці (0,61 кв. м) і румуни (0,55 кв. м).
В кінці списку через дуже дорогу нерухомість Лондона знаходяться жителі Великобританії. Так вони можуть дозволити купити собі «тільки» 0,16 кв. м. Далі йдуть французи з їх дорогим Парижем - 0,23 кв. м. Незважаючи на те, що вартість кв. м у Києві одна з найдешевших в Європі, середньостатистичний українець може купити лише 0,25 кв. м житла. І це третє місце з кінця.

Нагадаємо, у Львові триває будівництво нового ЖК «Львівська Мрія» на вул. Під Голоском. Здати нове житло в експлуатацію планують 2020 року. За планом тут буде 16-поверховий будинок на дві секції. У будинку буде 165 квартир, переважно – однокімнатних. Обрати свою можна на сайті проекту.

Читайте також: Все для комфорту мешканців: яким буде новий житловий комплекс на вулиці Під Голоском  

Будинок матиме бетонний каркас, а заповнення та міжкімнатні стіни будуть цегляними. Тут використовують червону повнотілу цеглу. Цей матеріал вважається найбільш екологічним, крім того, він добре утримує тепло та забезпечує хорошу шумоізоляцію. За даними будівельної компанії, будинок здаватимуть мешканцям з поштукатуреними стінами, цементною стяжкою під «чисту» підлогу, двоконтурним котлом (димохідна система Schiedel QUADRO) та розведенням труб по квартирі під стяжкою (здається в робочому стані), лічильниками газу, води, електроенергії, мідною електропроводкою до розвідної коробки у квартирі, виводами під сантехніку та каналізацією. У помешканнях встановлять металопластикові вікна та сталеві двері. За проектом, мешканці отримають вже засклені балкони, сучасні домофони та два безшумних ліфти (один із них – вантажний, розрахований на 1000 кг). А поряд із будинком розташується підземний паркінг.

Усі деталі проекту та фото з будівельного майданчика дивіться тут.

*Матеріал підготовлено за сприяння будівельної компанії «Львівська Мрія».       

Львівська Мрія — на ринку Львова вже понад 5 років. За цей час збудовано та здано в експлуатацію 5 будинків. Унікальність ЖК «Львівська Мрія» в тому, що будинки збудовані із цегли. Компанія вирізняється акуратністю, що стосується дозвільних документів, підбором геолокацій, інженерного проектування будинків та дотриманням усіх будівельних та технологічних норм при будівництві житла.

ЖК «Львівська Мрія» неодноразово були відзначені у міжнародному конкурсі «Кришталева цегла».

ЖК «Львівська Мрія» — помешкання створені для вашого щасливого життя!

Контакти відділів продажу: м. Львів, вул. Рубчака, 11, вул. Кн. Ольги, 1 тел.: (032) 241-08-08; (097) 811-80-80

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: