дивись.info

Відсьогодні в обігу з’явиться купюра 1000 грн

Відсьогодні в обігу з’явиться купюра 1000 грн

Необхідність введення 1000-гривневої банкноти в обіг виникла у зв’язку з тим, що в країні зросли ціни і доходи населення.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Випустять 5 млн банкнот. На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. «Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки — геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році», — пояснював голова НБУ Яків Смолій.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі президії Національної академії наук України. За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75×160 мм. Основний колір — блакитний. За дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень.

Цитата, розміщена на лицьовій стороні купюри говорить: «Я вірю у величне майбутнє України». Повний вислів Вернадського звучав інакше: «Я вірю у величне майбутнє України й Української академії наук…». У НБУ кажуть, що нову банкноту підробити буде дуже складно. «Банкнота номіналом 1000 гривень має понад 20 елементів захисту, які дозволяють гарантовано підтвердити її достовірність. Вона має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту», – розповів начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Володимир Тищенко.

За його словами, захист гривневих банкнот не поступається рівню систем захисту провідних валют світу.

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.