дивись.info

Це не коштовності: активісти під ВР вимагають знизити ціни на ліки

Це не коштовності: активісти під ВР вимагають знизити ціни на ліки
Фото: Олександр Кужельний, #Букви

«Ліки не діаманти!», «Зробіть ліки дешевшими!».

З такими гаслами пацієнтські організації вийшли на акцію «Ліки – не коштовності» під Верховну Раду та вимагають від депутатів знизити ціни на ліки, повідомляє «Укрїнська правда».

«Ми – пацієнтська спільнота, принесли до Верховної Ради «коштовні» таблетки. Цим ми хочемо звернути увагу, що ціни на ліки у нас в Україні завищені.

Ми будемо дарувати народним обранцям отакі «коштовності» і просити їх зробити так, щоб ціни на ліки в українських аптеках стали дешевші», – розповідає представниця Пацієнтів.

За її словами, для цього потрібно проголосувати за законопроект №2089, який вводить паралельний імпорт для лікарських засобів.

«Нещодавно Верховна Рада проголосувала за проект закону №1230, який започатковує в Україні паралельний імопрт для ряду товарів.

Це означає, що гаджети, побутова техніка, одяг, косметика та ряд інших товарів стануть імпортними та дешевшими. Але ліків серед них немає», – розповідає предстаниця Пацієнтів.

Активісти принесли звернення до депутатів із закликом внести законопроект в порядок денний сесії Верховної Ради та якнайшвидше його розглянути.

Пацієнтські організації кажуть, що проаналізували ціни на ліки в українських аптеках і в аптеках сусідніх європейстких держав і помітили, що в середньому в Україні ціни на ті ж ліки вдвічі або втричі дорожчі.

Також активісти принесли коробки із надписами, де було вказано, що препарат  «Кселода» для онкохворих у Польщі коштує 3600 гривень. В Україні – 6500.

«Тому для України механізм паралельного імпорту зараз надзвичайно актуальний.

Наразі можна ввести такий механізм для ліків, проголосувавши зміни до закону «Про лікарські засоби». Ці зміни вже напрацьовані в законопроекті №2089», – стверджує представниця Пацієнтів.

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.