дивись.info

Електронна медицина: у мерії показали, як працює система Неlsi

Електронна медицина: у мерії показали, як працює система Неlsi

11 закладів охорони здоров’я Львова, які надають первинну допомогу, запровадили електронну медичну систему Helsi.

Вона дає пацієнтам можливість знайти чи обрати лікаря, швидко записатись на прийом через особистий кабінет, мати доступ до своєї електронної медичної картки, призначень лікаря та плану лікування.

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб нагадує, що запровадження електронних сервісів у медичних закладах Львова розпочався ще з 2013 року, коли у міській дитячій клінічній лікарні запровадили електронну медичну картку пацієнта. У 2015 році, у 4-ій поліклініці почала працювати одна з перших в Україні електронних реєстратур. Працівники закладів, які приєдналися до системи, можуть заповнювати електронну медичну карту пацієнта, переглядати його історію відвідувань, самостійно складати графіки.

«Вже з березня цього року в медичних закладах запрацювала електронна медична картка з можливістю кодування звернень пацієнта за системою ІСРС-2, з квітня — запроваджено електронну амбулаторну картку в усіх міських поліклініках, електронні рецепти за програмою «Доступні ліки». Вже сьогодні виписано і відпущено 182 тисячі електронних рецептів», – каже директор з впровадження сервісу Helsi Євген Донець.

Зараз понад 600 тисяч мешканців Львова підписали декларації через сервіс Helsi. Водночас лише 20% з них  користуються онлайн-записом на прийом до лікаря, решта — переважно люди старшого віку —записуються безпосередньо в реєстратурі.

Тим часом, система пропонує багато корисних функцій і для пацієнтів. Так, з часу її запровадження записалися на прийом і скористалися послугами лікарів через Неlsi понад 1 млн 370 тисяч осіб.

Окрім запису до лікаря, через сайт Helsi можна знайти лікарські засоби, дізнатися про вартість, забронювати в аптеці, а також оформити страхування. Пацієнти можуть поставити оцінку професіоналізму лікаря, якості обслуговування, зважаючи на уважність, ввічливість, зрозумілість пояснень спеціаліста, а також залишити розгорнутий відгук.

«Щоби записатися на прийом до лікаря онлайн, пацієнту потрібно: зайти на сайт Helsi.me, обрати місто Львів, потрібну лікарню/поліклініку, в якій пацієнт обслуговується або хоче обслуговуватися, записатися до потрібного лікаря на прийом на конкретний час. Після того, як прийом буде проведений в системі, пацієнт отримує доступ через свій електронний кабінет в тому числі до призначень, до електронного рецепту, якщо він є, може залишити відгук про роботу лікаря, про надані йому послуги. Доступ до медичних даних пацієнт може отримати, якщо підтвердить свою особу документами в реєстратурі», – пояснює Євген Донець.

«Окрім кабінету сімейного лікаря, створений кабінет пацієнта, де пацієнт може зайти і подивитися на свої звернення, аналізи, зробити зауваження, залишити свій відгук про роботу лікаря. В такий спосіб ми збираємо інформацію, зберігаємо, аналізуємо і пацієнт має до цього доступ. Окрім того, перевагою цієї системи є те, що якщо пацієнт опиниться в іншій установі або в іншому місті, і в нього виникне необхідність звернутися до лікаря, то цей лікар, маючи інтернет і комп’ютер, може, за згоди пацієнта, зайти в кабінет цього пацієнта і побачити всю медичну інформацію для того, щоб розуміти, яку допомогу надати в цьому випадку. Перевага електронної карти в тому, що якщо ви щось туди внесли, то ви вже цього змінити не можете. Також часто стається, що пацієнти гублять свої картки, й інформація втрачається. А маючи електронний формат збереження медичної інформації, ми в будь-який момент в будь-якому місті і будь-який час можемо цю інформацію отримати. Вся медична інформація, яка стосується пацієнта, тобто анамнез життя, вноситься і зберігається в електронній карті», – додає Володимир Зуб.

Самі лікарі кажуть, що працювати в системі дуже зручно.

«В електронній медичній карті ми пишемо медичний огляд і шифруємо епізоди, і це нам дуже спрощує роботу, тому що талончиків уже немає – все є в електронній системі. І кожного місяця кожен лікар має можливість подивитися свої прийоми», – каже завідувачка амбулаторії сімейної медицини КНП «4-а міська клінічна лікарня» Ніна Земенкова.

Зараз в системі працюють всі заклади, які надають первинну допомогу це 6 поліклінік і 5 установ, де є поліклінічні відділення.

Працівники сервісу Helsi запевняють, що усі дані мають належний захист.

«Перед нами місто Львів з самого початку ставило це питання, щоб медичні дані пацієнтів зберігалися і захищалися. Наша система дотримується всіх вимог законодавства, маємо всі необхідні атестати і здійснюємо весь необхідний захист – і юридичний, і фактичний», – каже Євген Донець.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.