дивись.info

Держбюджет-2020: основні зміни і показники

Держбюджет-2020: основні зміни і показники

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук презентував підготовлений до другого читання законопроект про Держбюджет-2020.

Так, у проекті Державного бюджету на 2020 рік закладені наступні показники.

Скорочення витрат на органи влади.

За словами Гончарука, витрати на обслуговування уряду і центральних органів виконавчої влади будуть скорочені на 10%.

Зростання витрат на медицину.

У бюджеті-2020 закладені витрати на медицину в обсязі 113,3 млрд гривень, що на 15,1 млрд більше, ніж минулого року.

«У наступному році ми як пріоритет звернемо увагу на екстрену допомогу. Система зараз неефективна. Статистика – лякає. Ми запланували ресурси на придбання карет швидкої і на відділення екстреної допомоги. Також ми плануємо закупити або передати в лікарні 470 карет швидкої і мінімум 25 відділень по одній в кожній області», – наголосив прем’єр.

Невелике підвищення пенсій.

У 2020 році пенсії будуть проіндексовані, однак фактично підвищення буде незначним. За словами Гончарука, для цього необхідні ресурси і швидке зростання економіки. В цілому на пенсії з індексацією виділять 173 млрд гривень. Крім того, пенсіонерам старше 80 років піднімуть виплати на 670 гривень.

Зростання мінімальної зарплати.

У 2020 році планується підвищення мінімальної зарплати до 4 723 гривень. Це на 550 гривень більше ніж в 2019 році (4 173 гривні). Даний показник не переглядався при підготовці бюджету-2020 до другого читання.

Зарплати вчителям піднімуть.

До другого читання проєкту бюджету-2020 уряд пропонує підвищити витрати на заробітні плати вчителів на 3,75 млрд гривень. За словами міністра фінансів Оксани Маркарової, ще 3,5 млрд гривень виділять на опорні школи.

Урізання субсидій.

Витрати на субсидії зберегли на рівні 48 млрд гривень, що на 7 млрд менше, ніж у 2019 році. На думку міністра соціальної політики Юлії Соколовської наголосила, цієї суми вистачить на всіх, хто потребує субсидій.

Витрати на безпеку і оборону.

Ще одна значна стаття витрат закладається в розмірі 5,45% відсотків від прогнозованого ВВП – 245,8 млрд гривень.

Далі витрати поділяються наступним чином:

бюджет Міноборони – 116,1 млрд гривень;
держгарантії на закупівлю озброєнь і техніки – 9 млрд гривень;
бюджет Спецслужби транспорту – 1,4 млрд гривень;
бюджет Головного управління розвідки – 3,5 млрд гривень.
Крім того, на оборону направлять частину коштів Мінекономіки (2,4 млрд гривень).

Зміна прогнозу курсу долара.

Середній курс гривні до долара в 2020 році складе 27 грн/долар. При цьому в першому читанні проєкту бюджету закладався курс 28,2 грн/долар. Курс змінили на підставі оновленого макропрогноза.

2 млрд гривень на проведення місцевих виборів.

Місцеві вибори у 2020 році можуть обійтися у 2 млрд 154 млн гривень. За словами міністра фінансів України Оксани Маркарової, ці витрати не переглядали до другого читання, і їх має бути досить для проведення виборів.

Легалізація грального бізнесу.

В уряді сподіваються, що наступного року бюджет зможе отримати 3 млрд гривень від легалізації грального бізнесу. Так, Гончарук запевнив, що в країні з’явиться “нормальна система” грального бізнесу.

Будівництво доріг і розвиток інфраструктури.

На розвиток інфраструктури в 2020 році виділяється 73,7 млрд гривень. З цих коштів 38 млрд підуть на ремонт і будівництво доріг. Зокрема у Кабміні кажуть, що зосередяться на пошуку інвесторів для розвитку інфраструктури українських аеропортів.

Витрати на зовнішньополітичну діяльність.

У бюджеті-2020 передбачається збільшення витрат на розширення дипломатичної та консульської присутності. Зросте кількість українських консулів за кордоном. На захист прав українців за кордоном виділяється 64,6 млн гривень, витрати на суди проти Росії складуть 183,3 млн гривень, внески до міжнародних організацій – 640,2 млн гривень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.