дивись.info

Пустомитівська міськрада остаточно програла суд щодо права розпоряджатися ділянками в селі Наварія

Пустомитівська міськрада остаточно програла суд щодо права розпоряджатися ділянками в селі Наварія

Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу Пустомитівської міської ради та підтвердив право Львівської обласної державної адміністрації розпоряджатися землями в селі Наварія.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, пишуть «Наші гроші.Львів».

Рішення Верховного суду остаточне та не підлягає оскарженню. Відтак вже найближчим часом 83 особи, яким було надано право на розробку проекту землеустрою біля озера, ймовірно, зможуть оформити право власності.

Нагадаємо, суперечка за землі довкола Наварійського озера (офіційно Щирецьке водосховище) триває вже понад рік. У травні 2018 року тодішній голова Львівської ОДА Олег Синютка затвердив проекти землеустрою щодо відведення 15 земельних ділянок загальною площею 1,385 га поблизу водойми. Пізніше виявилось, що загалом земельні ділянки тут відведені 83 особам, а дозвіл на виготовлення проектів землеустрою Олег Синютка надав ще у грудні 2017 на підставі клопотань учасників антитерористичної операції.

Скандал з цією землею мав два аспекти: перший – далеко не всі з 83 осіб, були учасниками АТО, а місцевими бізнесменами, та другий – Пустомитівська міська рада заявила, що область не мала права розпоряджатися цією землею, оскільки ця ділянка є в юрисдикції міста Пустомити. Адже у грудні 2017 року депутати ухвалили рішення «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі села Наварія», згідно з яким до села приєднали додаткових 333,25 га землі, які раніше були за межами села та мали статус державної власності,  в тому числі і землі довкола озера.

Натомість «Ветеранська спілка воїнів АТО», яка клопотала за виділення ділянок та зверталась до суду, вважає, що ці ділянки є за межами села Наварія та належать до державної власності, і право розпорядженнями ними має Львівська облдержадміністрація.

Верховний суд підтримав аргументи Спілки та залишив в силі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 5 листопада 2018 року, згідно з яким право розпорядження цими ділянками належить саме Львівській облдержадміністрації.

«Включення в межі села Наварія земель, що перебувають у державній власності та розташовані за межами населеного пункту, є можливим виключно за наявності рішення Львівської обласної державної адміністрації про передачу земельної ділянки у комунальну власність разом з актом приймання-передачі такої земельної ділянки, що є підставою для реєстрації права власності на таку земельну ділянку», – йдеться у рішенні  суду.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.