дивись.info

Кабмін запустив «ліс у смартфоні» для контролю вирубки дерев

Кабмін запустив «ліс у смартфоні» для контролю вирубки дерев

Кабмін запустив пілотний проект електронної реєстрації заготівлі деревини і онлайн-карти вирубок дерев. До «лісі в смартфоні» вже під’єднали шість областей України. Про це повідомляє прес-центр Кабміну.

Станом на 11 листопада в реєстрі оприлюднено інформацію про 30,6 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Онлайн-карта вирубок поширюється на Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську та Тернопільську області.

Зазначають, що кожна людина може зайти з комп’ютера або телефона на сайт LK.UKRFOREST.COM і ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на мапі законність здійснення вирубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна вибрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал і виділ, систему і тип вирубок, їх статус і період проведення.

У загальному переліку можна вибрати «Перегляд» і докладно ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком і ділянками, на яких відбувається або відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.

Якщо ви в лісі помітили вирубку дерев, щоб перевірити її законність, вам потрібно увімкнути свою геолокацію, зайти на сайт і вибрати опцію «Карта». На карті автоматично визначиться ваша геопозиція, натиснувши на відповідний номер території лісу, ви побачите інформацію про вирубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.

Якщо на карті лісорубного квитка немає, а вирубка в лісі відбувається, вам потрібно повідомити про це в лісництво або лісгосп, на території якого ви перебуваєте, або викликати поліцію за номером 102.

У майбутньому Кабмін має намір запустити реєстр лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав, який перебуває на фінальній стадії розробки.

Головне завдання – зробити на сайті більш доступну і інформативну функцію перегляду лісорубних квитків усіх лісгосппідприємств, які входять у сферу управління Державного агентства лісових ресурсів.

Лісорубний квиток – дозвіл на заготівлю деревини. Він містить інформацію про місце й обсяг заготівлі. Документ видають обласні управління лісового та мисливського господарства.

 

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.