дивись.info

Львів спільно з Венецією наступного року проведе ряд культурних заходів

Львів спільно з Венецією наступного року проведе ряд культурних заходів

Львівська делегація перебуває з робочим візитом у Венеції в рамках Бієнале культури. Також мер Львова Андрій Садовий домовився із заступником мера Венеції про спільну реалізацію проектів наступного року у Львові в рамках року культури.

Венеція поділиться зі Львовом своїм досвідом співпраці в рамках міста ЮНЕСКО в напрямку збереження історичної спадщини та проведення комплектної реставрації, повідомляють на сайті Львівської міської ради.

Сьогодні мер Львова Андрій Садовий зустрівся із заступником мера Венеції Де Мартіном.

«Ми маємо велику фантазію, що про нас дуже багато знають у світі. Ми мали прекрасну зустріч з мерії Венеції. До речі, Венеція в рік приймає 25 млн туристів і населення набагато менше, ніж у Львові. Тому коли хтось говорить, що до Львова приїжджає багато гостей — то ми можемо прийняти набагато більше, бо це — робочі місця. Ми домовились про співпрацю по лінії ЮНЕСКО, щоб мати такий досвід, який має Венеція, бо вони багато реставрують, вони дуже обережно ставляться до збереження історичного надбання. Ми також говорили про майбутнє, про культуру, про рік культури у Львові і спільні проекти, які ми хочемо зреалізувати між нашими містами наступного року у Львові. Бо символ Венеції — це лев, символ Львова — також лев. Тому два леви щось цікавого організують», — прокоментував після зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий.

Під час зустрічі обговорили питання розвитку культури, ІТ, туризму, менеджменту міста, а також про підтримку місцевої громади українців у Венеції.

Художники, арт-дилери, мільярдери, бюрократи, блогери і журналісти приїжджають раз на два роки у Венецію заради найактуальнішого сучасного мистецтва. Цьогорічний куратор виставки — британець Ральф Ругофф — відбирав роботи далекі від академічної творчості. Митці говорять про політику, фемінізм та фейки.

Довідка

Венеційська бієнале — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що відбувається щодва непарні роки у Венеції, Італія. У межах бієнале, сьогодні проводяться також Венеційський кінофестиваль (щорічний) та Венеційський фестиваль архітектури (по парних роках). Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року. У 2019 році 58-ма бієнале триває з 11 травня до 24 листопада.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.