дивись.info

До кінця цього тижня триває прийом заявок на реставрацію балконів

До кінця цього тижня триває прийом заявок на реставрацію балконів

До кінця цього тижня триває прийом заявок на участь у Програмі співфінансування реставрації балконів у будинках-пам’ятках архітектури.

Місто напрацювало вже третю Програму співфінансування реставраційних робіт у будинках — пам’ятках архітектури, яку було затверджено рішенням виконавчого комітету. До 15 листопада мешканці можуть подавати заявки на реставрацію балконів. Фінансова частка мешканців становитиме 10 тис. грн. за один балкон. Решту вартості оплачує місто. Про це повідомляють у Львівській міській раді.

«Цю програму ми обговорювали з різними колами, з мешканцями, щоб зрозуміти наскільки мешканці готові фінансово долучитися до реставрації балконів. Було визначено чітку фіксовану суму, яку власник балкону має заплатити безпосередньо виконавцю робіт як аванс — це 10 тис. грн. Решту вартості оплачує місто.

Також місто бере на себе виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза цієї документації, проведення тендерної закупівлі, бо це буде тендерна закупівля, укладання договору з підрядником.

Мешканець має звернутися в управління охорони історичного середовища і написати заяву відповідного зразка. Він має бути готовий до співфінансування, забезпечити виконавцю робіт доступ до електроенергії і має мати підписаний охоронний договір.

Ми будемо брати лише ті балкони, які виходять на головний фасад у будинках-пам’ятках архітектури.

Сподіваюся, що до кінця року частину заявок ми опрацюємо, щоб з настанням теплої погоди вже наступного року розпочати роботи. Щороку за кошти міського бюджету нам вдається відреставрувати 30−40 балконів», — розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Нагадаємо у місті з 2018 року діє програма співфінансування реставрації дверей та брам, а цього року розпочала діяти програма реставрації вікон.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.