Учасникам бойових дій у жовтні змінили процедуру отримання пільг

5d544f90cd6e9

У жовтневих квитанціях за комуналку, учасникам бойових дій змінили нарахування пільг.

Про це повідомляють у прес-службі Львівського обласного військового комісаріату.

Один з учасників бойових дій Володимир Скоростецькй написав покрокову інструкцію, як себе поводити у такій ситуації: «Пільга «Учасник бойових дій»: нараховано 0 %. Скажу з упевненістю, не лише один я отримав подібне паперове повідомлення на оплату житлово-комунальних послуг за жовтень поточного року.

Як так?! Заяви на отримання коштів готівкою я не писав. Тож держава мала б і надалі автоматично нараховувати мені суму для розрахунків за пільгою за кожною категорією комунальних послуг. На практиці все виявилося не так райдужно, як нам обіцяли. Щоби прояснити ситуацію, довелося пройтися, як кажуть, інстанціями».

У бухгалтерії, що проводить розрахунки для мешканців, розводять руками. Мовляв, не один такий. Зверніться в орган соцзахисту району.

«Пройшовшись по різних інстанціях з’ясувалось, що усі потрібні дані, включно з номером мобільного для розсилання смс-повідомлень, у базі є. Однак, як кажуть, є одне «але»: для банку вся братія з посвідками УБД поки що «не існує». Банк отримає всю необхідну інформацію аж після 18 числа поточного місяця! Водночас працівниця соцзахисту запевнила: після 18-го все буде ОК і без системних збої», - зазначив Учасник бойових дій.

Монетизація пільг (особливо практична реалізація) потребує уважнішого підходу з боку виконавців процесу. Та інформація, що дрібними літерами десь на своїх сторінках у соцмережах написана відомствами, для більшості громадян недоступна.

У Львівському обласному військовому комісаріаті радять - ті, хто має пільгу «Учасник бойових дій», але відмовився від отримання грошей готівкою - не полінуйтесь, сходіть до відділу соцзахисту! Перевірте, чи всі належні дані внесено до вашої персональної картки. Так банк зможе інформувати про нараховану суму, погашення боргів за комунальні послуги та необхідну доплату, якщо наданої державою суми бракуватиме на покриття боргів.

Це варто зробити як тим, хто вже залишив службу, так і власникам посвідчень УБД, які ще у строю. Контролювати нарахування і витрати надзвичайно важливо. Це дасть змогу уникнути багатьох неприємностей. Особливо, якщо ви пів року у відрядженні десь на Сході, а в цей час зростає борг за комуналку. Підключивши послугу й щомісяця контролюючи обіг коштів, заборгованості можна запобігти.

Ще одна порада — навчіться перевіряти платіжки самостійно. Ознайомтеся з нормами послуг, на які діє 75 % пільга учасника бойових дій, знайте коефіцієнти обрахунку і вартість як пільгових, так і визначених для решти населення обсягів води, природного газу, електрики. Ознайомтесь із сезонними тарифами, які діють на блакитне паливо та теплопостачання.

Зауважте: залежно від регіону чи постачальника ціни й обсяг постачання за пільговою нормою можуть суттєво відрізнятися! Оскільки маємо справу здебільшого з постачальниками — комерційними підприємствами.

Нюанси, які корисно знати

• «Ощадбанк» перераховує кошти КП до 18 числа щомісяця;
• щомісяця КП надають Ощадбанку дані щодо обсягів спожитих комунальних послуг кожним одержувачем пільги. На підставі цієї інформації «Ощадбанк» перераховує кошти за пільгою КП. Якщо КП не уклало договір з «Ощадбанком» або не надало «Ощадбанку» інформацію щодо заборгованості, кошти за послуги підприємству перераховано не буде;
• положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою КМУ від 21.10.1995 № 848 (зі змінами та доповненнями) і Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженим постановою КМУ від 17.04.2019 № 373 (зі змінами та доповненнями), встановлено таку послідовність перерахування коштів за комунальні послуги (витрати):
• Тепло
• Газ
• Гаряча вода
• Холодна вода
• Електрика
• Сміття
• Житло (послуги з управління багатоквартирним будинком)
Пільговик може визначити іншу послідовність перерахування коштів за послуги (витрати), подавши відповідну заяву структурному підрозділу з питань соцзахисту населення.

Упродовж доби після перерахування коштів «Ощадбанком» на рахунки комунальних підприємств клієнтові надійде SMS (у разі надання номера мобільного телефона до підрозділів з питань соціального захисту населення), в якому буде вказано послуги, за які потрібно доплатити власними коштами, та розмір доплати.

Якщо комунальне підприємство не уклало договір з «Ощадбанком» або не надало «Ощадбанку» інформацію щодо заборгованості, кошти за послуги підприємству не перерахують. Ці кошти використають на інші комунальні послуги в наступні місяці.

Оплачуйте послуги комунального підприємства згідно з квитанціями. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця.

Інформація про номер мобільного телефона не є обов’язковою під час призначення пільги та є обов’язковою у призначенні субсидії в структурних підрозділах із питань соцзахисту населення. Використання одного номера кількома одержувачами субсидії / пільговиками технічно не передбачено. Звертаємо увагу, що без номера мобілки неможливо отримати смс-повідомлення від «Ощадбанку» про стан розрахунків з комунальними підприємствами та використовувати власний кабінет.
Якщо клієнт надав номер мобільного телефона до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та з певних причин не отримав SMS від «Ощадбанку», йому слід звернутися після 20-го числа до контакт-центру «Ощадбанку».

Крім того, для одержувачів житлової пільги створено персональний кабінет, який містить потрібну інформацію про рух коштів, а саме: залишок субсидії/пільги, розмір нарахованої субсидії/пільги, перелік комунальних послуг, сплачених за рахунок субсидії/пільги (за надходження інформації від постачальників комунальних послуг). Для доступу до персонального кабінету слід мати власний мобільний телефон, на який відправлять спеціальний одноразовий код доступу.
Якщо пільга не в повному обсязі покрила витрати на комуналку, клієнт має самостійно сплатити суму, вказану в SMS, зручним для нього способом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: