дивись.info

На Львівщині спостерігається кадровий дефіцит

На Львівщині спостерігається кадровий дефіцит

Станом на 1 листопада 2019 року на Львівщині налічувалося 12,6 тис. безробітних, що на 0,2 тис. менше порівняно з відповідною датою торік.

Як інформує Львівський обласний центр зайнятості, серед тих, хто за сприяння служби зайнятості шукав роботу, 62% становили особи з вищою освітою, 28% закінчили професійно-технічні навчальні заклади, 10% – загальноосвітні школи. За статтю переважали жінки (59%). Майже чверть безробітних в області (24%) були клієнтами Львівського міського центру зайнятості, ще 20% – Самбірського та Стрийського центрів зайнятості, Старосамбірської та Турківської філій ЛОЦЗ.

«На початку цього місяця в області налічувалося 8426 пропозицій роботи, у тому числі 6085 – для робітників, 1477 – для службовців, 864 – для тих, хто не мав професії та спеціальної підготовки», – повідомила заступник директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

За її словами, наприкінці жовтня у регіоні навантаження зареєстрованих безробітних на вільне місце праці становило один до одного. У розрізі професійно-кваліфікаційного складу безробітних диспропорція мала такий вигляд: на одну вакансію претендувало 4 службовці. Попит на осіб без професії був збалансованим, а на представників робітничих професій зафіксований дефіцит кадрів.

Упродовж січня-жовтня за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 40,8 тис. осіб, із них 69% отримали роботу оперативно до набуття статусу безробітного. Одноразовою виплатою допомоги з безробіття для започаткування бізнесу скористалися 167 жителів області, а програмою професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації – 7,2 тис. осіб, із котрих 2,5 тис. навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Для підтримання конкурентоспроможності 23 особи віком понад 45 років отримали ваучери для перепідготовки за такими професіями як «медсестринство», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «тракторист-машиніст с/г виробництва», «електрогазозварник», «швачка» та «кухар».

Переглянути інфографіку, а також почерпнути більш глибшу інформацію про попит і пропозицію робочої сили на Львівщині можна на сайті обласного центру зайнятості у рубриці «Аналітика та статистика».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.